Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

08.04.2022 | Viktor Šebík

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

B04 | pátek 08.04.2022, 18:30

HC Junior Mělník - Piráti Chomutov

1:9

0:2, 1:5, 0:2

Branky a nahrávky: 21. Macek (Havel) - 5. Ferbas (Žižka), 19. Rindoš (Hartman, Kostourek), 27. Freiberg (Hanuljak), 32. Chlouba (Kůs, Mála),  33. Chrpa (Mežnar, Huňady), 33. T.Svoboda (Kostourek), 34. Freiberg, 47. Šilar (Petrásek, Freiberg), 59. Černý (Kostourek)

Vyloučení: 3-5, Využití: 0-1, V oslabení: 0-1

Rozhodčí: Šperl, Květoň - Kubíček, Tuháček

Diváci: 800

HC Junior Mělník: Šimáček - Cicvárek, Krejsa, Prejza, Nesládek Cafourek, Kapoun - Šubrt, Richtr, Lenc, Šnajdr, Fedymycz, Novotný, Šípek, Havel, Vernek, Macek, Šícha,

Piráti Chomutov: Hanuljak (D.Svoboda) - Charousek, Petrásek, Žižka, Novák, Ferbas, Bártek, Hartman - Kostrourek, Chrpa, Kůs, Chlouba, Freiberg, Huňady, Rindoš, Mála, Šilar, T.Svoboda, Jaroš, Černý, Mežnar

Co napsat k poslední utkání sezóny 2021/2022? Kdo viděl zápas na vlastní oči, chápe. Pro ty, kteří utkání neviděli, zkusím stručný komentář – Chomutov byl lepší prakticky ve všem. Ohromný rozdíl byl opět v pohybu, chomutovští hráči jsou individuálně velmi zruční a fungují jako kompaktní tým. Zatímco většině útoků Mělníka čelili hosté ve čtyřech nebo pěti hráčích, stejný počet jich na druhé straně kluziště vzápětí tlačil na dva nebo tři mělnické hráče. Mělník hrál to, co vcelku stačí na krajskou ligu, Chomutov byl dnes ale určitě o soutěž lepší. Mělničtí hráči se snažili, vypracovali si celou řadu příležitostí, ale vynikající Hanuljak v brance Chomutova zastavil všechno, co mohl, a jediná branka do jeho branky padla ve chvíli, kdy v ní nestál.

Skóre otevřel v 5.minutě Ferbas, který se po levé straně kluziště protáhl až do zakončení a blafákem do bekhendu poslal hosty do vedení – 0:1. V 19.minutě po bleskovém útoku využil křižnou přihrávku Hartmana Rindoš – 0:2. V první minutě druhé třetiny přišla již zmíněná chvíle – Hanuljak ležel mimo branku v domnění, že kotouč má pod svým tělem. To ale nebyla pravda, T.Havel měl puk na své holi u zadního mantinelu a dobře viděl úplně volného M.Macka před opuštěnou brankou. Ten neměl nejmenší problém Havlovu přihrávku umístit do prázdné branky – 1:2. V následující minutě se situace téměř opakovala, Hanuljak opět netušil, kde je kotouč, druhá mělnická útočná řada jej ale nedokázala dostat do chomutovské branky. V oslabení zapomněla mělnická obrana na Frieberga, který měl dostatek času na to, aby vykoupal D.Šimáčka a efektně zavěsil pod horní tyč – 1:3. Přesně v polovině utkání vyslal J.Vernek do velmi dobré šance K.Kapouna, jeho střela jen těsně minula hostující branku. Následující tři minuty hry znamenaly asi nejhorší noční můru pro příznivce mělnického hokeje za hodně dlouhou dobu. Ve 32.minutě prostřelil skrumáž hráčů před Šimáčkem Chlouba – 1:4. Na začátku 33.minuty skóroval ze skrumáže Chrpa – 1:5. O pár vteřin později vyslala nepovedená mělnická rozehrávka Chomutov do přečíslení, které využil Svoboda – 1:6. O půl minuty později promáchl na útočné modré nahrávku Kapoun a Freiberg, který se tak dostal do samostatného úniku, se opět nemýlil – 1:7. Domácí trenéři si vzali oddychový čas, protože vhození bílého ručníku do hry v hokeji nefunguje…. V poslední třetině skórovali hosté ještě dvakrát. Nejdříve zůstal úplně sám před Šimáčkem Šilar a měl dost prostoru na to, aby domácího brankáře vykoupal – 1:8. V předposlední minutě hry využil další přečíslení Černý a završil skóre zápasu – 1:9. Posledních dvacet vteřin už se nehrálo, Mělničtí drželi puk na svých hokejkách a dali hostům prostor na přípravy oslav, které si po utkání náležitě užili.

Mělník nehrál špatně, měl docela solidní šance. Havel, Šubrt, Vernek a Kapoun byli před Hanuljakem úplně sami, ale neuspěli. Chomutovský brankář zastavil i řadu dalších nebezpečných situací domácího týmu a nebýt minely při jediném gólu Mělníka, byl by jeho výkon dokonalý. Na druhé straně je potřeba i přes devět inkasovaných branek pochválit Šimáčka – proti většině branek neměl moc šancí zasáhnout, řadu dalších pochytal a minimálně jednou mu pomohla i branková konstrukce. V závěru utkání, bohužel, zůstal po nepříjemném zákroku jednoho z chomutovských hráčů ležet na ledě T.Havel. Jeho bolestivá grimasa a odchod do šatny po jedné noze nevěštily nic dobrého. Snad se ale dá Tomáš brzo do pořádku, aby mohl s celým týmem nastoupit do letní přípravy a začít se chystat na příští sezónu KLM.

Tak trochu jsem si přál, aby můj poslední článek ze zápasů A-mužstva HC Junior Mělník byl o vítězství. Nepovedlo se, výsledek 1:9 je naopak možná ten úplně nejhorší, který jsem kdy komentoval. Přesto jsem rád, že jsem u toho mohl být a ke všem dojmům a zážitkům z mnoha předchozích sezón mohl přidat i ten dnešní. Přeji mělnickému týmu i do budoucna hodně úspěchů, kterými budou dělat radost všem příznivcům mělnického hokeje.

Viktor Šebík

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.