Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 1:3, Mělník vítězí ve finále!

05.03.2016 | Viktor Šebík

HC Junior Mělník, vítěz Krajské ligy mužů Středočeského kraje v sezóně 2015/2016

sobota 05.03.2016, 16:30

Černošice - HC Junior Mělník

1:3

1:2, 0:0, 0:1

B: 16. Mráz (Jobek, Sem) - 1. Příhoda (T.Havel, Šubrt), 16. Novotný (Kratochvíl), 44. Kašák (T.Havel, Šubrt)

Vyloučení: 6-10, využití: 1-0, v oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Dundr - Frühauf, Řešátko

Diváci: 750

Černošice: Frolík (Záhorský) - Staněk, Voska, P.Vyštajn, Sem, V.Petráček, T.Petráček, Frank, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Loskot, Sobotka, J.Vyštajn, Jobek

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Nový, T.Havel, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel

Na Mělníku se dnes oslavuje – hokejisté HC Junior Mělník ovládli finálovou sérii Krajské ligy mužů. Po páteční domácí výhře zvítězili i v sobotní odvetě a po zásluze si tak po zápase převzali pohár pro vítěze soutěže.

Úvod utkání patřil hostům z Mělníka. Hned v prvním střídání vybojoval v černošickém pásmu puk D.Šubrt, předal jej T.Havlovi a ten vybídl zcela volného Příhodu k otevření gólového účtu večera – 0:1. Další rozruch přinesla čtvrtá minuta – jeden z domácích obránců dohrál v rohu D.Chvátala, jejich náraz nevydrželo tvrzené sklo a roztříštilo se na tisíce kusů. Černošičtí strojníci ale zvládli výměnu velmi zručně a v utkání se tak mohlo po pár minutách pokračovat. V osmé minutě dostali Mělničtí výhodu čtyřminutové přesilovky, vyloučen byl za dva slepené fauly na T.Havla P.Suchý, který tak potvrdil pověst hráče smyslů zbaveného. Mělníku se ale tuto výhodu zužitkovat nepovedlo. Po polovině první třetiny dostali naopak velkou výhodu domácí hráči, celkem 61 vteřin hráli proti třem Mělnickým. Toto oslabení velmi dobře odehrál T.Havel, který nejprve zblokoval tělem střelu od modré, potom zachytil rozehrávku a poslal kotouč až za Frolíkovu branku. Vyznamenal se také J.Vokurka v mělnické brance – během tohoto oslabení zastavil pět střeleckých pokusů domácích, přičemž tři jeho zákroky byly z kategorie nejtěžších. V šestnácté minutě jej ale štěstí opustilo. Domácí hráli přesilovku, na rychlou přihrávku z rohu napříč brankovištěm sice výborně zareagoval, a kdyby střílejícímu Mrázovi střela z první sedla, možná by ji i chytil. Mráz ale puk podebral a kotouč tak obloučkem přepadl přes Vokurku roztaženého na brankové čáře – 1:1. Domácí hlasatel ještě ani nestihl vyhlásit střelce branky a Mělník už opět vedl. Po chybě v rozehrávce  se na brankovišti ocitli kromě ležícího Frolíka i tři mělničtí útočníci a tím, kdo dopravil kotouč do sítě, byl nakonec O.Novotný – 1:2.

Také do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Na konci prvního střídání zavezl puk po levé straně do útočného pásma Příhoda, a protože jeho spoluhráči šli střídat, vyzkoušel pozornost Frolíka krátce po přechodu modré čáry. Frolík ale tuto jedovatou střelu s námahou vykopl špičkou betonu. V útočném pásmu domácích i nadále řádilo trio Šubrt – T.Havel – Příhoda. T.Havel nebezpečně střílel, Šubrt vzápětí našel zadovkou mezi kruhy úplně volného Příhodu, tomu ale střela nevyšla podle představ. Oko diváka také potěšil ukázkovým bodyčkem u mantinelu pod mělnickým kotlem Novotný. Výhodu čtyřminutové přesilovky dostali také domácí, J.Novák zřejmě připravil nešťastným zákrokem o pár zubů domácího Mráze. Na začátku dlouhé přesilovky měli domácí ke vstřelení branky jednu stoprocentní šanci, střelu do odkryté branky dokázal ale v poslední setině vteřiny zblokovat M.Prejza. Vzápětí prokázal nedisciplinovanost tradičně labilní V.Petráček, který se nechal za zbytečný faul na T.Havla zbytečně vyloučit a připravil svůj tým o početní výhodu. Pět minut před koncem druhé části hry se zničehožnic řítil od mělnické střídačky na Frolíka osamocený D.Havel, Frolík ale jeho blafák vystihl a vychytal ho. Hned v následujícím střídání svého mladšího bratra napodobil T.Havel, také on byl zcela osamocen tváří v tvář domácímu gólmanovi, také zakončil blafákem, jeho střelu ale zastavila tyč. V poslední minutě druhé části hry nabil mezi kruhy T.Havlovi Příhoda, Havlova dělovka ale trefila jenom Frolíkovu vestu. Na druhé straně ještě stihli domácí vytvořit nebezpečný závar, spolehlivý Vokurka byl ale na místě.

Začátek třetí třetiny patřil domácím. Vokurka vyrazil střelu z dálky před sebe, dojíždějící útočník domácích ale svoji dělovku naštěstí poslal vysoko nad břevno Vokurkovy branky, takže puk skončil až v ochranné síti nad tvrzeným sklem.Ve 44.minutě vybojoval puk na útočné modré Šubrt, následovala akce velmi podobná té, po které padla úvodní branka zápasu – Šubrt nechal T.Havlovi, ten nahrál tentokrát Kašákovi a ten navýšil vedení Mělníka na dvoubrankové – 1:3. V následující minutě mohl Kašák přidat i další branku, když se po pravé straně dostal až za obranu Černošic, Frolík ale jeho střelecký pokus zastavil. V posledních deseti minutách už Černošičtí museli hrát vabank, otevřeli hru a Mělník dostali pod tlak. Ten ještě zvýšili při vyloučení R.Nového, který trochu přehnal důraz u mantinelu. Ihned po skončení černošické přesilovky ujeli do málo vídané situace dvou na nikoho dva mělničtí hráči, ale možná byli sami tak zaskočeni, že se nedohodli a tuto nezvyklou situaci nevyužili. Devadesát vteřin před koncem odjel Frolík na střídačku, power-play se ale domácím zužitkovat nepodařilo. Naopak, mohli sami inkasovat – Příhoda ujel s pukem až za útočnou modrou, jeden z domácích obránců mu ale stačil obětavě padnout do střely, která mířila do opuštěné branky. Protože obětavost zdobila i mělnickou obranu, za níž stál tradičně vynikající Vokurka, domácí už se ve zbývajícím čase gólově neprosadili a mělnické oslavy tak mohly po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího propuknout naplno. Pohled na rozjásané mělnické fanoušky a tým oblečený do mistrovských triček, to je velká odměna pro všechny, kteří se na činnosti mužstva za celých pět let podíleli a podílejí!

Pohár pro vítěze soutěže předal kapitánovi Mělníka T.Fialovi předseda krajského hokejového svazu –  pan Pavel Vosyka. Mělníku se tedy napotřetí podařilo přetavit finálovou účast ve vítězství v soutěži a završil tak úspěšnou „první pětiletku“ od obnovení své činnosti. Za těchto pět sezón dokázal Mělník jednou vyhrát soutěž a postoupit výše (z Krajské soutěže do krajské ligy), první rok v Krajské lize se dokázal rozkoukat natolik, že se probojoval do play-off (ve čtvrtfinále vypadl s Příbramí) a od té doby má za sebou tři finálové účasti (druhé místo po prohře s Rakovníkem a druhé místo po prohře s Popovicemi). Tu dnešní Mělník přetavil ve vítězství, a zatímco hráči a realizační tým právě obrací naruby Mělník při vítězných oslavách, připravuje se již „jízdní řád“ kvalifikace o druhou ligu…. Do kvalifikace Mělník určitě půjde, diváci se tak mohou těšit na další atraktivní souboje během následujících dnů či týdnů. Pokud bude atmosféra domácích zápasů tak skvělá jako v pátek na prvním finále, bude se určitě na co dívat. Vyzýváme tímto fanoušky mělnického hokeje k mobilizaci – přijďte podpořit mělnický tým i v další fázi soutěže, podporu tribun budeme potřebovat! V letošním play-off a zejména ve finále byli totiž mělničtí fanoušci důležitým faktorem - téměř 2.000 lidí v pátek v Mělníku a většinová přesila mezi 700 návštěvníky v sobotu v Černošicích, to pomohlo hnát Mělník za vítězstvím!

Jakmile budou známy detaily kvalifikace (předběžně to vypadá na Cheb, Dvůr Králové nad Labem a Lomnici nad Popelkou), budeme fanoušky informovat na oficiální webové stránce klubu.

Ještě stručný a výstižný pozápasový komentář trenéra J.Boháčka: „Letošní play-off se zlomilo ve třetí třetině v Popovicích. Byli jsme tým a chtěli jsme vyhrát.“

Poznámka - další fotky budou následovat.....až pominou oslavy :)

Statistiky A-týmu v play-off jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.