Muži, finále Kvalifikace o II.Ligu: HC David Servis České Budějovice - HC Junior Mělník 4:2

02.04.2016 | Viktor Šebík

V prvním utkání finálového souboje zvítězili hráči David servisu AKTUALIZOVÁNO

7. kolo | pátek 01.04.2016, 19:45

HC David Servis - HC Junior Mělník

4:2

2:1, 1:0, 1:1

B: 10. Mikeš (Suchánek, Chaloupka), 13. Hanzal (Janda), 28. Suchánek (Šulčík, Zíka), 55. Cikán (Šperger, Macháček) - 4. Kašák (Fedymycz), 45. Chvátal (Příhoda)

Vyloučení: 7-6, využití: 0-1, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík

Diváci: 551 (dle zápisu)

HC David Servis: Vojta (Jágr) - Chaloupka, Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Macháček, Suchánek, Nedorost, Mikeš, Korbela, Hanzal, Šulčík, Janda, Šperger, Trummer, Fleischmann, Sumerauer, Pražák

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - Prejza, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

Na úzkém a krátkém kluzišti českobudějovického Hokejového centra Pouzar začali hráči Mělníka aktivně a hned na konci prvního střídání mohli jít do vedení. Po rychlé spolupráci první útočné lajny už měli hráči i diváci ruce nad hlavami, rychlý odraz kotouče od (nebo z) branky a nerozsvícené brankové světlo ale jejich radost zastavily. Na druhé straně kluziště musel vzápětí v závaru před svoji brankou vytáhnout první dva těžké zákroky J.Vokurka. Ve třetí minutě domácí sice dostali kotouč do mělnické branky, ale rozhodčí branku uznat nemohl, útočník David servisu totiž tečoval letící puk v rozporu s pravidly vysokou holí. O minutu později našel krásnou přihrávkou z hloubi vlastního obranného pásma D.Fedymycz P.Kašáka najetého za obranu domácích, Kašák se od modré řítil sám na Vojtu  v brance domácích a i když ho jeden z obránců zkoušel dohnat, nepodařilo se a Kašák povedeným blafákem vstřelil úvodní branku utkání – 0:1. Po této brance se hrály neuvěřitelné čtyři minuty bez přerušení a bylo se na co dívat na obou stranách. Mělník měl dvě velké šance, nenápadná ale velká šance D.Šubrta skončila těsně před brankovou čárou domácí branky, druhý samostatný únik P.Kašák tentokrát řešil střelou, ale Vojta odolal. Dlouhou pasáž bez přerušení hry ukončilo až vyloučení M.Příhody a Mělník čekaly těžké chvíle, protože domácí začali stále více využívat svých centimetrů a kilogramů, protože obojího mají proti Mělníku navrch a na malém kluzišti v tom mají nespornou výhodu. Oslabení mělničtí přestáli, Vokurka svůj tým opět držel. Čtyři vteřiny po návratu Příhody na led ale David servis dotlačil kotouč do branky, i když tato branka je určitě z kategorie těch, u kterých si rozhodčí musí trochu ohryzat svědomí – dva hráči v brankovišti a kotouč na brankové čáře....brankový rozhodčí ale rozsvítil červené světlo a bylo vyrovnáno – 1:1. Domácí se dostali do vedení po dalších třech minutách. Hanzal po pravém křídle zavezl puk do obranného pásma Mělníka a kolem nohou clonícího hráče vystřelil sice z úhlu, ale tak jedovatě, že Vokurka nestačil zasáhnout – 2:1. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný hokej, na domácích byly znát velké zkušenosti a fyzická převaha, Mělník ale bojoval a měl za sebou jistého Vokurku.

Na začátku druhé části hry hráli Mělničtí třiadvacet vteřin v pěti proti třem, ale početní výhoda jim vůbec nevyšla a na branku domácích ani nevystřelili. Největší starosti jim nadělala střela Chvátala, který se vydal sám na zteč jejich branky a mezi kruhy vystřelil tak, že Vojta měl co dělat, aby puk vyrazil. V polovině zápasu došlo na známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Nejprve M-Příhoda dobře zkoušel Vojtu chytrou střelou z úhlu, vzápětí střílel z druhé strany útočného pásma D.Šubrt, jeho střela ale jen těsně minula levý horní roh branky domácích. Puk se od mantinelu odrazil k domácím hráčům, ti vyrazili do rychlého protiútoku, první střelu Vokurka zvládl jen vyrazit a dojíždějící Suchánek dlouhým blafákem přes celou šířku branky zvýšil na 3:1. S Mělníkem mohlo být v této fázi hry hůře. Domácí hráli velmi důrazně a tvrdě, Mělník byl pod tlakem. Ve vlastním oslabení  navíc D.Chvátal nešťastně nabral puk „na vidle“ a přehodil tvrzené sklo, takže Mělník se musel bránit dvojnásobné přesilovce David servisu (stejných dvacet tři vteřin, které v začátku třetiny sám nevyužil). Domácím se ale tato početní výhoda také vůbec nepodařila a Mělník tak byl stále ve hře. V závěru třetiny výborně tečoval střílenou přihrávku M.Šíchy Příhoda, trefil ale jen výstroj domácího brankáře.

Třetí třetina měla podle všeho přinést závěrečný tlak domácích, kteří měli Mělník definitivně dorazit, ale obraz hry byl poněkud jiný. Nejdříve se po levé straně kluziště protáhl T.Douda a i když mu nevyšla poslední klička přes obránce, kotouč se k němu vzápětí znovu odrazil a zákrok Vojty po jeho nepříjemné střele byl opět velmi šťastný. V pětačtyřicáté minutě hrál Mělník přesilovku po špatném střídání domácích a D.Chvátal od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. V následujících minutách Mělník svého soupeře tlačil a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Domácí sice stále hráli svůj nepříjemný fyzicky náročný styl hry s rychlým napadáním, ale do vyložených šancí se v této fázi utkání nedostávali. Na Mělnických naopak bylo vidět, jak je druhý gól nabudil a vlil jim čerstvou krev do žil. Pět minut před koncem zápasu ale při avizovaném vyloučení zastínilo klubko hráčů střelu od modré a Vokurka kotouč nezastavil a Zich doklepl kotouč do mělnické branky – 4:2. V následující minutě ještě mělnické trio Příhoda – Šubrt – D.Havel rozebralo domácí obranu na součástky, ale finální střelu do odkryté branky zastavil faul domácího hráče. Přesilovku Mělník nevyužil a domácí si už závěr zápasu pohlídali.

Mělník odehrál jeden z nejtěžších zápasů v sezóně. Vzhledem k tomu, v jakém rozkladu je ale mělnická obrana (opět chybělo pět obránců základní sestavy, jeden další nastoupil s horečkou) a o co zkušenější, větší a těžší je soupeř, bylo takto odbojované utkání jedno z těch, na které mohou být mělničtí právem hrdí a bylo ozdobou jejich vydařené sezóny.

Odvetné finálové utkání se hraje v neděli od 17:00 v Mělníku.

ZDE najdete článek o utkání, který byl publikován v Českobudějovickém deníku.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.