B: 34. Kadič, 41. Polák (Šir), 51. Hlinka (Mikeska), 52. Svoboda (Peterka) - 7. Kašák (Šícha, Vočadlo)

Vyloučení 5:5, navíc Matouš (Příbram) 10 min OT za nesportovní chování

Rozhodčí Arazim - Karda, Müller

Diváci: 250

HC Příbram: Vávra (Škuta) - Matouš, Šír, Šlemenda, Chudý, Grubner, Grín, Kadič, Tobolič, Flieger, Mikeska, Pavel, Hrala, Svoboda, Pejsar, Šmejkal, Beneš, Peterka, Hlinka, Polák, Hlaváč

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, Pištej, D.Havel, Šícha

Mělník se dostal do vedení zásluhou Kašákovy střely z otočky, kterou zužitkoval přesilovou hru již v sedmé minutě zápasu - 0:1. Hosté měli i ve zbytku první části hry mírně navrch, jejich hra ale byla taková "profesorská" a nevedla k výrazným gólovým šancím. Domácí vypadali zakřiknutě, možná měli před svým soupeřem zbytečně velký respekt. Začátek druhé třetiny přinesl velké šance pro mělnický tým, v situaci dvou na jednoho ale neuspěli Šícha se Šubrtem, neprosadilo se v dobré šanci ani duo Vočadlo - Kratochvíl. Největší šanci Mělníka spálil ve 23. minutě Douda, v dobré střelecké pozici který trefil pouze tyč Vávrovy branky. O chvíli později se před branou domácích zjevil úplně osamocený D.Havel, jeho střela ale skončila těsně vedle. Domácí poprvé vážněji zahrozili až ve 27.minutě, kdy se po chybě v rozehrávce Mělníka rozjeli dva proti jednomu, P.Pokorný ale situaci bravurně a domácí tak na J.Vokurku ani nevystřelili. O pár minut později čelil Vokurka mnohem složitější situaci, když se na něj řítil od modré osamocený příbramský hráč. Vokurka byl ale na místě a svůj tým podržel. Ve 34. minutě ale brance domácích zabránit nedokázal. Jeden z mělnických obránců ztratil kotouč v rohu obranného pásma, Kadič si vyjel před mělnickou branku a z blízka vyrovnal - 1:1. Ihned po vhazování se dostali do dobré šance proti jednomu obránci Příbrami Šubrt s Doudou, jehož střele ke gólu chyběly jen milimetry. Stejnou situaci si vyzkoušeli v závěru třetiny i domácí, ale ani oni Vokurku nedokázali překonat.
Mělničtí si nepohlídali vstup do třetí třetiny a už po půl minutě hry nestačili v důrazu na vlastním brankovišti na Poláka, který dostrkal kotouč za Vokurkova záda - 2:1. Deset minut před koncem objel mělnickou branku Mikeska a přihrávkou mezi kruhy vybídl zcela osamoceného Hlinku. Ten touto možností nepohrdl a zvýšil na 3:1. Po dalších šedesáti vteřinách zopakovali domácí situaci, která předcházela první brance a Svoboda zasadil Mělníku definitivní direkt - 4:1. Od té chvíle se utkání už jen dohrávalo, Mělník nenašel sílu na zvrat.
Utkání nebylo příliš pohledné, do prvního gólu Příbrami to bylo oboustranně opatrné a bez pohybu. První branka ale domácí nastartovala, zrychlili hru a přidali na důrazu. Mělníku naopak chyběl pohyb, nahrávka a (hlavně) myšlenka.
Pokud chtějí Mělničtí postoupit do semifinále, musí v neděli vyhrát v základní hrací době a pak ještě uspět v prodloužení nebo nájezdech. Pokud bude ale hrát tak jako dnes, bude to mít velmi těžké...

Utkání začíná v 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.