Muži: HC Rakovník - HC Junior Mělník 4:3

30.11.2015 | Viktor Šebík

Tři branky ve druhé třetině a proměněné trestné střílení tři minuty před koncem rozhodly o vítězství Rakovníka

12. kolo | neděle 29.11.2015, 17:30

HC Rakovník - HC Junior Mělník

4:3

0:1, 3:1, 1:1

B: 22. Chvojka (Ambroz), 28. Ambroz (M.Gebhart), 34. Krejčí (Grill, Hegenbart), 57. Kounovský (tr. střílení) - 19. Chvátal (Novotný), 40. Příhoda (Šubrt), 52. Chvátal (Kratochvíl, Novotný)

Vyloučení: 4 - 3 (+ trestné střílení), využití 0 - 1, v oslabení 0 - 0

Rozhodčí: Čáp, Frühauf, Formánek

Diváci: 200

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Vyskočil, Mikeš, Krejčí, Zuska, Kříž, Kotál, Větrovec, Ságner, Kounovský, Král, M.Gebhart, Chvojka, Ambroz, Bauer, O.Gebhart, Grill, Hegenbart

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Prejza, Nesládek, Kubica, Boháček, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Novotný, Šubrt, Fedymycz, D.Havel, Pištej

Zpráva o utkání, která vyšla v Rakovnickém deníku:

Od úvodního buly se hrál velice svižný zápas s šancemi na obou stranách. V první minutě mohl skórovat Král, ale Vokurka ho ve velmi dobré příležitosti vychytal. Ve čtvrté minutě vystřelil od modré Kotál, ale Vokurka předvedl další výborný zákrok. „ V této fázi zápasu se hrál velmi útočný hokej a bojovalo se doslova o každý metr. Mělnický brankář Vokurka potvrzoval své kvality jednoho z nejlepších brankářů v soutěži," popsal dění na hřišti vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup. A byl to opět Vokurka, který v 9. minutě znovu čaroval. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani jeho protějšek v brance Pospíšil, který jistému gólu zabránil ukázkovým semaforem a potvrdil tak vynikající formu z předchozích utkání. V 16. minutě dal Mělník gól, který však rozhodčí neuznal, neboť hostující hráč srazil puk za Pospíšilova záda rukavicí. O chvíli později zatím neuspěl ani aktivně hrající Chvojka, a tak zaúřadovali hosté, kteří využili přesilovou hru – 0:1.

Hned v úvodní minutě druhé části se Rakovnickým podařilo vyrovnat. Ambroz nahrál Chvojkovi, který se tentokrát nemýlil – 1:1. O dvě minuty později Chvojku vychytal Vokurka, avšak v 27. minutě se rakovnický rychlík po přihrávce M. Gebharta radoval podruhé – 2:1. Domácí otáčejí strhující zápas a mají další šance. V 34. minutě našel Hegenbart, který si v dresu domácích odbyl svoji premiéru, Grilla, ten vyslal Krejčího, jenž propasíroval kotouč za záda Vokurky – 3:1. Po krásné kombinaci přichází další šance domácích, ve které má prsty opět Chvojka, avšak čistý hattrick se mu nakonec vstřelit nepodařilo. V závěru druhého dějství vybídl Grill Bauera, který ve vyložené šanci nastřelil mělnického obránce. Ten se ujal kotouče a v následném přečíslení dva na jednoho se Mělníku podařilo vstřelit gól do šatny – 3:2.

Kontaktní branka hosty nabudila a Pospíšil na začátku třetí třetiny několikrát čaroval. Na druhé straně mohl domácím vrátit dvoubrankový náskok Kounovský, ale i Vokurka svůj tým, jako už po několikáté v tomto utkání, znovu podržel. Domácí poté promarnili dvojnásobnou přesilovku a o minutu později přišel zákonitý trest, když se Mělníku podařilo vyrovnat. „Nálada kluků v tuto chvíli nebyla nic moc, ale nevzdávali se a bojovali dál, Mělníku po vyrovnání narostla křídla a Pospíšil nás v této fázi zápasu držel nad vodou" uvedl Vladimír Soukup.

Rozhodující okamžik nadešel v 57. minutě. Kounovský jel sám na bránu, když ho soupeř zezadu podtrhl a následovalo trestné střílení. V něm si „Kouňák" počínal suverénně, vykoupal Vokurku a z přehledem zavěsil – 4:3. Hosté se ještě nevzdávali a vyžádali si oddechový čas. Po time-outu na Rakovnické vlítli a vytvořili si dvě vyložené šance, které však dokázal zneškodnit opět vynikající Pospíšil, který ze souboje gólmanů nakonec vzešel jako vítěz.

„Dnes to byl krásný zápas se spoustou šancí a výbornými výkony brankářů. Musím pochválit také Chvojku, který se zlepšuje zápas od zápasu a dnes mohl vstřelit čtyři, pět branek. V závěru zápasu měli hosté obrovský tlak a občas při nás stálo i štěstí. Mělník má celou řadu kvalitních hokejistů, což zde také potvrdil a o to více si cením tohoto důležitého vítězství. V příštích kolech nás čeká Příbram a Popovice, tedy další soupeři ze špičky, a já doufám, že si přeneseme vítěznou náladu i do těchto náročných utkání," doufá vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

Statistiky A-mužstva najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.