B: 4. Lapáček (Frolík, Kratochvíl), 12. Cigánik (Malát, Hampl), 21. Průcha (Lapáček, Kratochvíl), 30. Lapáček (Průcha, Kratochvíl), 38. Lapáček (Průcha, Kratochvíl), 45. Hampl (Cigánik) - 6. Douda (Příhoda), 33. Kratochvíl (Nesládek, Pokorný), 51. Fedymycz (Šubrt)

Vyloučení: 7-5, využití 0-1, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Dundr - Hrčka, Řešátko

Diváci: 125

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Dvořák, Frolík, Hampl, David, Krégl, Macháček, Pálka, Vostracký, Cigánik, Průcha, Lapáček, Novák, Kubinčák, Malát, Vránek, Kratochvíl, Hlavatý, Šelicha, Kolář

HC Junior Mělník: K.Fiala (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

Slánští hokejisté věděli, že musejí proti Mělníku bodovat a nejlépe zvítězit. Do zápasu tak vstoupili velice aktivně a už v čase 3:56 se ujali vedení, když se z levého kruhu trefil Stanislav Lapáček. Hosté však dokázali rychle vyrovnat, byť šlo o hodně sporný zásah. Po přihrávce Příhody zakončoval z bezprostřední blízkosti Tomáš Douda, a přestože Matoušek někde na brankové čáře vyrážel puk zpět do hřiště, reklamovali hosté gól a sudí Dundr, který zřejmě nic neviděl, na jejich naléhání branku uznal – 1:1. Slánští hokejisté se však nenechali rozhodit. Nejprve ještě nevyužili přesilovku, ale ve 12. minutě zamířil z levé strany nad rameno brankáře Fialy Patrik Cigánik. V následné početní výhodě pak mohli Lvi i navýšit skóre, ale hned dvakrát nedokázali poslat kotouč do odkryté klece.

Co se nepodařilo v závěru periody první, povedlo se Slaňákům hned v úvodu té druhé. Hned po 50 sekundách hry se prosadil po přihrávce Lapáčka Martin Průcha a Lvi vedli o dvě branky. Domácí byli lepší i nadále a zejména jejich první lajna se soupeřem pořádně motala. Ve 30. minutě tak předvedla parádní kombinaci, kdy Kratochvíl našel před brankou Průchu, který nezmatkoval a ještě posunul kotouč na Stanislava Lapáčka, jenž střílel do prázdné klece. Hráči Junioru snižovali o tři minuty později, kdy se v přesilovce prosadil David Kratochvíl, který zakončoval na zadní tyči po přihrávce Nesládka. Lvi se ale nenechali rozhodit a ještě do přestávky přidali pátý zásah. Průcha už mohl před Fialou střílet, ovšem místo toho ještě předložil kotouč Stanislavu Lapáčkovi a ten ranou do odkryté branky zvyšoval na 5:2 a dokonal tak hattrick.

V dobrém výkonu Slaný pokračovalo i v úvodu závěrečné části. Ve 45. minutě tak po spolupráci s Cigánikem přidal už šestý zásah domácích aktivní Ondřej Hampl. Od té chvíle již bylo jasné, že hráči se lvem na dresech získají důležité tři body. Tím spíš, že i nadále hráli velmi dobře a několikrát nebyli daleko od sedmého gólu. Ten ale nepřišel a necelých deset minut před koncem se prosadili hosté. Šubrt nahrál puk před branku Davidovi Fedymyczovi, jenž zblízka poslal puk za jinak dobře chytajícího Matouška. To už byla také poslední branka, která byla v zápase k vidění a slánští hokejisté tak přehráli Mělník 6:3.

Slaný zůstalo díky vítězství na osmé pozici. Na sedmou Jesenici ztrácejí kolo před koncem dva body, devátý Benešov má o dva méně a desátý Královák o dva. K definitivní jistotě postupu do play-off Slánští potřebují vyhrát za tři body v Příbrami.

Martin Augustin

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.