B: 2. Havel, 18. Nový (Havel), 26. Havel (Stinka), 33. Vernek (Stinka, Prejza), 43. Chvátal (Nesládek), 54. Kašák (Vernek, Krejsa) - 16. Ficek ml. (Ficek nejml., Ficek st.)

Vyloučení: 7-7, využití: 2-1, v oslabení: 1-0

Rozhodčí: Čáp - Stejskal, Frühauf

Diváci: 420

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran st., Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný

BK Mladá Boleslav "B": Poláček (Jan Plíšek) - Franc, Kukla, Dinga, Budín, Bílek, Protivný, Rovný, Bartoš, Christov, M.Ficek st., M.Ficek ml., M.Ficek nejml., Zörkler, Jakub Plíšek, Protivný, Škaloud, Trégl

Před velmi solidní návštěvou (více než 400 diváků) vstoupili hráči HC Junior Mělník do roku 2015 vítězně. Do cesty se jim postavila Mladá Boleslav „B“, která byla před dnešním utkáním v tabulce třetí a na vedoucí Mělník měla čtyřbodovou ztrátu.

Hned ve druhé minutě dostal puk na červenou čáru do jízdy T.Havel, nabral rychlost a snadno se po pravém křídle dostal za hostujícího obránce. Rychlou akci zakončil bekhendovým blafákem a otevřel skóre utkání – 1:0. Hosté z Boleslavi vyrovnali v přesilovce zásluhou rodinného klanu Ficků. M.Ficek nejmladší střílel, J.Vokurka jeho střelu vyrazil a pokryl i dorážku M.Ficka staršího. Ke druhé dorážce se dostal M.Ficek mladší a na tu již Vokurka nedosáhl – 1:1. V sedmnácté minutě šli hosté do dvojnásobného oslabení na dlouhých 115 vteřin a nabídli Mělníku možnost vzít si zpět vedení. Touto možností domácí nepohrdli, ve druhou branku jí přetavil střelou od modré R.Nový – 2:1.

Na začátku druhé třetiny hráli Mělničtí dvě přesilovky po sobě. Skórovat se jim nepodařilo, i když si vypracovali řadu dobrých příležitostí. Největší starosti tak Poláčkovi, který tentokrát hájil boleslavskou svatyni, nadělal až Vernekův střelecký pokus těsně po skončení první přesilovky – střela mu vůbec nesedla a puk se k brance hostí vydal po trajektorii gumové žáby, Poláček ale se štěstím odolal. Další branka přišla po chybě hostující obrany. Havel s L.Stinkou se dostali do situace dvou na nikoho, rychlý nájezd ale ještě nezakončili. Havel roztáhl hru do strany, pak si chytře počkal, až vracející se hosté ve zmatku napadají do očekávané střely, udělal ještě dva kroky na osu hřiště a snadno zavěsil do zcela odkryté branky Boleslavi – 3:1. V dalších minutách se do skvělých příležitostí dostali O.Novotný, Havel, M.Příhoda a několikrát J.Vernek, vždy však jim ke skórování chyběla trocha štěstí nebo přesnější muška. Vernek se dočkal ve 33.minutě, dokonce v oslabení – na modré čáře dostal do jízdy puk od Stinky, velkým elegantním obloukem objel nestíhajícího obránce a ze strany si vyjel před brankoviště pro zdánlivě snadný forhendový blafák – 4:1. Další branka mohla padnout po dalších dvou minutách – střela Příhody se procedila mezi maskou a ramenem Poláčka, klouzala mu po zádech do branky, ale jeden z vracejících se obránců stačil puk vyvézt do bezpečí. V pokračující akci se dostal sám těsně před brankoviště Havel, ale přestřelil a vzápětí v podobné situaci, která předcházela Kašákovu gólu, mířil těsně vedle Poláčkovy branky. Ve 37. minutě předvedl skvělý zákrok Vokurka, když po chybě obrany zůstal sám tváří v tvář dvěma osamoceným boleslavským útočníkům. Nenechal se rozhodit a jejich tutovku v klidu zlikvidoval.

Poslední část hry přinesla nejprve další dvě šance hostí, osamocený nájezdník ale nejdříve přestřelil a později Vokurka odolal i velmi nebezpečné střele po přečíslení dvou na jednoho. Další branka padla opět až do boleslavské sítě. V přesilovce ukázal důraz před brankou Chvátal – 5:1. V 51.minutě byl sám před Poláčkem Příhoda a vzápětí i Novotný, ani jeden z nich ale neuspěl. Poslední branku tak zařídilo duo Vernek – Kašák šest minut před koncem zápasu. Prvně jmenovaný se silou procedil před dva bránící hráče po pravé straně, ač tísněn, nahrál jednou rukou Kašákovi najíždějícímu před branku a Kašák se „z první“ nemýlil – 6:1.

Utkání se muselo líbit, bylo vidět, že se potkávají soupeři z čela tabulky. Boleslav nehrála špatně, ale Mělník byl prostě lepší a od první minuty si šel cílevědomě pro tři body.

V příštím kole jedou hráči HC Junior Mělník do Poděbrad, kde je sice čeká soupeř z konce tabulky, ale rozhodně to nebude snadné utkání. V polovině října Poděbradští v Mělníku důsledně bránili a jejich důraz a tvrdost na hraně pravidel dělaly domácím velké problémy. Zápas se hraje v neděli 11.1.2015, začátek je v 17:00.

Statistiky jsou k dispozici ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.