Muži: HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B" 6:5 po nájezdech

10.10.2015 | Viktor Šebík

Hráči Mělníka sice ztratili bod, vzhledem k průběhu utkání jsou ale dva získané body do tabulky dobré.

5. kolo | sobota 10.10.2015, 17:30

HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B"

6:5 sn

1:2, 1:2, 3:1

B: 11. Vernek (Kašák), 24. Šubrt (Příhoda, T.Havel), 42. Příhoda (Kratochvíl), 44. T.Havel, 45. T.Havel (Příhoda), rozhodující nájezd Příhoda - 6. Rovný, 13. Milan Ficek ml. (Milan Ficek st.), Milan Ficek st., 37. Kejmar (Protivný), 49. Protivný

Vyloučení: 5-8, využití: 2-0, v oslabení: 0-2

Rozhodčí: Arazím - Hančl, Vilímec

Diváci: 300

HC Junior Mělník: Vokurka (od 20:00 Šrámek) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Šubrt, Šícha, Kubica, Fedymycz

BK Mladá Boleslav "B": Plíšek (Kořínek) - Žabka, Franc, Dinga, Budín, Bartoš, Bílek, Kejmar, Milan Ficek st., Hradec, Protivný, Kačírek, Rovný, Milan Ficek ml., Zörkler, Michal Ficek, Kukla

Domácí utkání proti B-týmu Mladé Boleslavi mělo příjemnou předehru. Jana Verneka, který se do sestavy týmu vrátil poté, co místo letní přípravy bojoval s těžkou a zákeřnou nemoci, přivítali spoluhráči malým uvítacím ceremoniálem (a pětilitrovým iontovým nápojem z Plzně), ke kterému se ochotně přidali i diváci a mužstvo soupeře.

Domácí se do soupeře pokusili od začátku zakousnout, jejich útočným snahám ale chyběla finální přihrávka a lepší pohyb. Ve čtvrté minutě si vynutili přesilovku, která ale skončila úplně opačně, než by si přáli mělničtí hráči i diváci. V oslabení se po pravém křídle přes J.Nováka protáhl Rovný a překonal Vokurku blafákem na vzdálenější tyč – 0:1. V deváté minutě byl v dobré příležitosti Kratochvíl, jeho bekhendová střela si ale cestu za Plíška nenašla. V jedenácté minutě se prosadil hráč, kterému to přáli snad úplně všichni – J.Vernek. V situaci jeden na jednoho nevymýšlel nic složitého a okolo nohou bránícího hráče vyslal na Plíškovu branku jedovatou střelu, kterou zastavila až branková síť – 1:1. Netrvalo to ale dlouho a hosté šli opět do vedení. Po rodinné spolupráci Milanů Ficků vyjel ten mladší z rohu před mělnickou branku a podobně, jako při první brance Boleslavi jenom z opačného rohu, se mu podařilo Vokurku překonat střelou na zadní tyč – 1:2. Ve zbytku první třetiny vypadali domácí poměrně bezradně, nedařilo se jim vymyslet nic nebezpečného. Za zmínku stojí snad jenom výborně sehrané oslabení, při němž ohrozil boleslavskou branku hned třemi nebezpečnými střelami D.Šubrt.

Od začátku druhé třetiny se do mělnické branky postavil J.Šrámek. J.Vokurka se již v civilu a s nepříjemně nastřeleným kolenem odbelhal jen na tribunu za mělnickou střídačkou. Hned z prvního útoku vstřelili hosté z Boleslavi další branku. Ta byla, bohužel, z kategorie podivných. Šrámek puk zastavil výstrojí a teprve při dalším pohybu domácího gólmana si kotouč našel záhadnou cestu do domácí branky – 1:3. Naštěstí pro domácí netrvalo čekání na kontaktní branku dlouho. Ve čtyřiadvacáté minutě se před Plíška proháčkoval D.Šubrt a blafákem jej překonal – 2:3. V polovině druhé třetiny odešel do kabiny také Vernek. Původní záměr, že odehraje první třetinu, byl tedy o polovinu překonán, přeci jenom chybějící kondice je znát. Svým výkonem Honza ale ukázal, že hokej rozhodně nezapomněl a že pro mělnický tým je důležitým hráčem. Těsně po polovině utkání mohli domácí vyrovnat – po chybě boleslavské obrany se v útočném pásmu objevila hned trojice mělnických hráčů. Šubrt vybídl ke skórování Havla, tomu ale před poloprázdnou brankou puk přeskočil čepel hole. O chvíli později se v situaci dvou proti jednomu při vlastním oslabení řítili na hostující branku Kašák s Chvátalem. Prvně jmenovaný střílel, jeho pokus ale stačil zablokovat jeden z boleslavských obránců. Kašák se sice ještě dostal i k dorážce, Plíška ale nepřekonal. V závěru třetiny odskočili hosté podruhé v utkání do dvoubrankového vedení. Rychlou přihrávku zpoza branky „pověsil“ pod víko Šrámkovy svatyně Kejmar – 2:4.

Mělničtí si v kabině o druhé přestávce zřejmě lokli živé vody, protože do poslední části hry vstoupili jako uragán. Nejprve (42. minuta) sehráli skvěle situaci dvou na jednoho Kratochvíl s Příhodou – první nahrával, druhý střílel – 3:4. Ve čtyřicáté čtvrté minutě obral u boleslavské branky soupeře o puk Havel a vyrovnal skóre zápasu – 4:4. Hosté se ještě nestačili vzpamatovat a po další minutě hry si v rohu za vlastní brankou vyfasoval puk opět T.Havel. Nabral rychlost a, i přes snahu tří bránících soupeřových hráčů a Plíška za jejich zády, dovezl kotouč až do boleslavské branky – 5:4. Mělnické tribuny bouřily a věřily, že utkání se konečně otáčí a domácí vyhrají. V polovině třetiny ale prošla do domácí sítě nenápadná střela (podruhé v utkání skórovala Boleslav při oslabení) a bylo opět vyrovnáno – 5:5. Do konce utkání už další branka nepadla, i když dobré šance měli Šubrt, Příhoda a Havel. Ke slovu tak musely přijít letos poprvé samostatné nájezdy. V první sérii se prosadil jenom mělnický Havel, ve druhé odpověděl na boleslavskou branku gólem také Příhoda. Ve třetí sérii vychytal Rovného Šrámek a zpečetil tak zisk dvou bodů pro Mělník.

Utkání sice nenabídlo příliš hokejové krásy. První dvě třetiny brnkali domácí hráči na nervy fanouškům, skvělým obratem během prvních pěti minut poslední části hry se ale dostali do hry, vyrovnání hostů a finální zisk dvou bodů po nájezdech je asi spravedlivým obrazem dnešní hry.

A.Drašnar, vedoucí mužstva HC Junior Mělník : „Jsme na začátku sezóny, je to ještě takové syrové a musí si to trochu sednout. Vzhledem k průběhu a vývoji zápasu jsme nakonec se dvěma body spokojeni“.

Další zápas odehrají Mělničtí v sobotu 17.10 v Berouně. Domácí Kralův Dvůr je po svém postupu do KLM určitě nevyzpytatelným soupeřem. V jeho sestavě figuruje, mimo jiné, mělnický rodák a bývalý extraligový hráč se zkušenostmi i ze zámoří – Martin Podlešák. Odjezd autobusu, kterým budou moci jet také fanoušci, bude upřesněn v závěru týdne.

Statistiky A-mužstva jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.