Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 5:2

Také ve třetím kole KLM bodovali hráči HC Junior Mělník naplno

1:1, 2:1, 2:0

B: 20. Šubrt (Příhoda), 30. Příhoda (Nový, T.Havel), 31. Šícha (Novák), 43. D.Havel, 60. Šubrt - 8. Jobek (Mráz), 37. Šalamoun (Urbančík)

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Prejza, Pokorný, Nový, T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Šubrt, Šícha, Kubica, Fedymycz, D.Havel

Černošice: Frolík (Bejvl) - Staněk, Voska, P.Vyštajn, Výrut, Frank, Suchý, Hofmeister, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Veselý, Sobotka, J.Vyštajn, Jobek, Švehelka

Také ve třetím utkání Krajské ligy mužů 2015/2016 bodovali hráči Mělníka naplno. Utkání proti Černošicím bylo náročné. Hosté nechtěli dát svoji kůži vůbec zadarmo a úporně bránili každý kus ledu. T.Havel a M.Příhoda byli celý zápas pod „přísným dozorem“ soupeře a schytali neskutečné množství ran na hranici pravidel.

První třetina se nesla ve znamení převahy Mělníka, hostující brankář Frolík ale většinu mělnických střel zastavil – dvakrát maskou, jednou mu pomohla branková tyč. Do vedení se tak dostali hosté a to v situaci, kdy po neodpískaném faulu na P.Pokorného (pro kterého tím s přetrhanými vazy v rameni zřejmě letošní sezóna skončila) vyjel Jobek z rohu a překonal Vokurku po ledě – 0:1. Velkou šanci měl v závěru třetiny Šícha, který se po nenápadném nahození Vočadla a odrazu puku od zadního mantinelu ocitl zcela sám před Frolíkem, ale také ho nedokázal překonat. Štěstí Frolíka ale opustilo v poslední minutě první třetiny, kdy mu pod betony proklouzla střela D.Šubrta z úhlu od mantinelu – 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí opět aktivně. Hned ve 21. minutě výborně tečoval střelu sám před Frolíkovou brankou Fedymycz, puk si do branky ale cestu nenašel. R.Nový poté podruhé v utkání rozezvučel tyč černošické branky a na další gól Mělníka si tak diváci museli počkat až do poloviny zápasu. Přesilovku využil  utěšenou střelou z úhlu M.Příhoda – 2:1. O minutu později našel Novák čtyřicetimetrovou přihrávkou z vlastní brankové čáry úplně volného M.Šíchu, který svůj samostatný únik zakončil střelou do růžku nad vyrážečku Frolíka a podepsal si tím povinnost přinést „zápisné“ za první gól v A-mužstvu Mělníka – 3:1. Za další minutu se do přečíslení dva na jednoho dostali T.Havel a M.Příhoda, druhý jmenovaný ale trefil pouze přesouvajícího se černošického brankáře. Hosté se v závěru třetiny dočkali kontaktního gólu z hole Šalamouna, který se šalamounsky proháčkoval z rohu až před Vokurku – 3:2.

Po druhé třetině se nepodařilo nastartovat rolbu. Postavila si hlavu a nepomohlo jí ani rychlé dobíjení baterie, nezabraly  ani modlitby, přemlouvání nebo vyhrožování. Po dohodě s rozhodčími a se soupeřem se tak třetí třetina musela odehrát na neupraveném ledu.

Začátek poslední části hry patřil opět domácím. Ve svém prvním střídání v této části hry se dostal sám před Frolíka mladší z bratrské dvojice Havlů – David – a černošického gólmana překonal chytrou bekhendovou střelou – 4:2. Také pro Davida to byla první branka v mělnickém áčku a zřejmě ho tak čeká „zápisné“. Hosté se po této brance začali více tlačit do útoku, a tím jim v obraně vznikaly mezery, které vyústily několikrát v přečíslení domácího týmu. Nejprve se v situaci dvou proti jednomu ocitli D.Chvátal a P.Kašák, o chvíli později opět P.Kašák, tentokrát s T.Havlem. Později byli v nájezdu dokonce sami ve dvou před Frolíkem Šubrt s Příhodou, druhému jmenovanému se ale v rozhodujícím momentě puk smekl po čepeli a skončil tak pouze na Frolíkově betonu. Tři minuty před koncem jel sám na hostujícího brankáře Šubrt a jeden z obránců Černošic musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení ale David neproměnil – zřejmě se v tu chvíli projevila špatná kvalita ledu a puk se v rozhodující chvíli smekl z čepele (mělnická rolba si tak možná připsala úspěšný obranný zákrok za Černošice). V poslední minutě zkusili hosté hru bez brankáře, v souboji u Vokurkovy branky přišel o helmu Nový, a protože pokračoval ve hře, následovalo vyloučení. Hosté tedy hráli posledních 33 vteřin v šesti proti čtyřem, Vokurku ale nepřekonali. Naopak v posledních vteřinách zápasu vybojoval puk Šubrt a do prázdné branky pečetil vítězství Mělníka – 5:2.

K vidění bylo náročné utkání se zarputilým soupeřem, které ale domácí zvládli a dovedli do zaslouženého vítězství. Stínem na utkání je ale již zmíněné nepříjemné zranění P.Pokorného, kterého čeká operace a dlouhá rekonvalescence. Popřejme Petrovi brzké uzdravení a návrat do sestavy.

Další zápas čeká mělnický tým v sobotu 3.10.2015 v Benešově. Začátek zápasu je v 17:00, odjezd autobusu bude upřesněn během týdne.

Statistiky A-mužstva najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.