Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 2:1

Vyloučení: 8-12, využití: 0-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Hruška - Nevařil, Kálal

Diváci: 1.470 platících, 1.600 celkem

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Nový, T.Havel, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, D.Havel

Černošice: Frolík (Záhorský) - Staněk, Voska, P.Vyštajn, Sem, V.Petráček, T.Petráček, Ureš, Suchý, Kahánek, Hofmeister, Urbančík, Šalamoun, Mráz, Loskot, Sobotka, J.Vyštajn, Jobek

Už ve třetí sezóně za sebou bylo v Mělníku k vidění finálové utkání Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Tentokrát se odehrálo před nejvyšší návštěvou od obnovení činnosti mělnického Áčka v roce 2011. Předzápasový program byl velmi netradiční, a i když vystoupení skotských dudáků a státní hymna v podání zpěváka skupiny Claymore Honzy Růžka byly vlastně výsledkem sázky mezi trenérem A-mužstva J.Boháčkem a právě H.Růžkem, obojí se muselo návštěvníkům dnešního zápasu líbit. Špalírem nejmladších hráčů mělnické přípravky a za zvuků skotských dud tedy nastoupili mělničtí hráči na led. Před zahájením utkání proběhl ještě drobný ceremoniál, při kterém měli fanoušci možnost pozdravit legendy mělnického hokeje, které před touto sezónou ukončily kariéru – Libora Stinku a Jindřicha Herana staršího. Úvodní čestné vhazování, jak se již na Mělníku stává milou tradicí, vhodil starosta města, pan MVDr. Ctirad Mikeš.

Obě mužstva od začátku zápasu ukazovala, že ve finále nejsou náhodou – všichni hráči obou týmů makali naplno, nikdo si nedovolil vypustit jediný souboj, jedinou situaci. Tempo bylo vysoké, ale přeci jenom bylo znát, že oba týmy chtějí vycházet z jisté obrany. Mělničtí byli přesto o trochu aktivnější a také první šance zápasu si vytvořili oni. Po dvou minutách se do dobré situace dostali O.Novotný s D.Chvátalem, situaci dva na jednoho ale nevyužili. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Novotný, a protože jej P.Vyštajn v rozhodující chvíli podrazil, musel hlavní rozhodčí Hruška odpískat samostatný nájezd. Novotnému ale při blafáku sklouzl kotouč z čepele hokejky a skóre se prozatím neměnilo. Změnit jej mohl o pár desítek sekund později v přesilovce D.Šubrt, jeho dorážku zblízka ale M.Frolík zastavil. V polovině první třetiny nedokázali podobnou situaci využít ani Chvátal, ani velmi aktivně hrající Novotný. V závěru třetiny vybídl chytrou přihrávkou P.Kašák ke skórování T.Doudu, jeho střela ale skončila jenom zvenku na boční síti. Hosté si v první třetině větší šanci nevypracovali, všechny jejich pokusy dokázal zastavit pozorný J.Vokurka, ale je nutné říci, že příliš práce zatím neměl.

I v začátku druhé třetiny byli domácí aktivnější, svoje solidní šance ale nevyužilo opakovaně duo T.Havel a M.Příhoda, Novotný si připsal další jedovatou střelu, Frolík byl ale na místě a nevyzrál na něj ani zblízka T.Douda. Stalo se tedy přesně to, co se stát muselo – udeřilo na druhé straně. Chvíli po polovině zápasu napřáhl na modré P.Vyštajn, Vokurkovi zakryl výhled na zlomek vteřiny jeden z bránících hráčů, ale bohužel to stačilo na to, aby puk proklouzl za Vokurkova záda – 0:1. Po obdržené brance Mělničtí přidali, dopředu je hnaly plné tribuny mělnického stadionu, které se nakonec se i dočkaly první finálové branky Mělníka. Dvě vteřiny po skončení přesilovky nahrával v rychlém protiútoku Douda P.Kašákovi, jeho pohotovou střelu zastavila až sít černošické branky – 1:1. V závěru druhé části hry soupeři opět zle podkouřilo duo T.Havel – Příhoda, ale skóre se již do přestávky nezměnilo.

I třetí třetina nabídla strhující podívanou, ve které měli mírně navrch domácí, spolehlivá obrana Černošic jim ale nedovolila vstřelit vedoucí branku. Nejdříve po spolupráci s Kašákem výborně střílel D.Havel, Frolík byl ale na místě. Deset minut před koncem třetí třetiny zachytil Příhoda puk vyhozený jedním ze soupeřových obránců a v situaci jeden na jednoho ukryl jedovatou střelu za brusle bránícího hráče. Frolík byl na tuto střelu krátký a tribuny mohly podruhé bouřit – 2:1. Necelou půlminutu po druhé brance se do černého trefil také D.Havel, rozhodčí ale chvíli předtím pískal ofsajd a branka tak nemohla platit. Černošický tým musel po druhé gólu otevřít hru a před brankou Mělníka začalo být občas docela horko, spolehlivý Vokurka ale pochytal vše, co na něj hosté dokázali vystřelit. Mělník se ale nezatáhl do obrany a i nadále hosty tlačil, další dobré šance si vypracovali T. i D.Havlovi, nebezpečnou střelou se znovu prezentoval Kašák. Hosté se tak kvůli aktivní hře domácího celku dlouho nemohli dostat ani k power–play. To se jim povedlo až necelou půlminutu před koncem, sedmnáct vteřin před koncem utkání navíc putoval na trestnou lavici T.Havel, který přehnal důraz při obranné činnosti. Domácí ale i ve čtyřech odolali a radost na tribunách tak mohla vytrysknout naplno….

Diváci dnešního zápasu viděli výborný hokej, obě mužstva předváděla maximum svých schopností. K vysoké úrovni zápasu přispěla i výborná atmosféra a divácká návštěva, kterou by Mělníku mohly ve většině svých domácích zápasů závidět i prvoligové Slavia Praha nebo Benátky nad Jizerou. Mělník opět dokázal, že je hokejovým městem.

Zítřejší odveta v Černošicích začíná v 16:30. Autobus s A-mužstvem odjíždí od mělnického stadionu ve 13:15 až 13:30, speciální fanouškovský autobus (je téměř plný) jede ve 14:30. Černošice musejí vyhrát, Mělník může v případě výhry slavit vítězství v soutěži. Jak to dopadne, to můžete na vlastní oči vidět zítra odpoledne v Černošicích. Přijďte ale včas, protože na tribunách malého černošického zimáku bude pravděpodobně narváno…