V nehezkém utkání přišli hráči Mělníka o body a čtyři zraněné hráče

HC Junior Mělník - HC Benešov

3:4

2:2, 1:2, 0:0

B: 3. T.Havel (Šubrt), 8. Příhoda (T.Fiala), 22. T.Havel (Novotný, Vokurka) - 19. Holánek (Hynek, Stejskal), 20. Holánek (Babický, Císař), 30. Janák (Fedoročko), 34. Holánek (Starec)

Vyloučení: 8-11, navíc D.Havel (M) 10 min vražení na hrazení, Janák (B) 10 min za zásah do oblasti hlavy a krku

Využití: 0-2, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: A.Pokorný - Štechmüller, Doskočil

Diváci: 330

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Prejza, T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Nesládek, Novotný, Šubrt, Fedymycz, Pištej, D.Havel, Heran, Boháček

HC Benešov: Uhlík (Štěpánek) - Šobíšek, Hynek, Holánek, Babický, Janák, Starec, Fedoročko, Holeš, Stejskal, Kotýnek, Císař, Bursík, Kočí, Mrva

Na začátku utkání se hrál hokej a v tom měli navrch domácí. Ve čtvrté minutě nahodil na benešovskou branku kotouč T.Havel a Uhlík jej procedil mezi betony - 1:0. Po pár minutách hry našel dlouhým lobem T.Fiala M.Příhodu, ten přešel přes bránícího benešovského hráče a střelou nad vyrážečku Uhlíka zvýšil na 2:0. V dobré situaci tři na dva trefil Uhlíka Kratochvíl jenom do masky. Po polovině třetiny ujela do situace dvou na jednoho bratrská dvojice Tomáš a David Havlové, David ale nezakončil přesně. O chvíli později se nepodařilo Uhlíka překonat ani Fedymyczovi, který se před ním ocitl zcela sám. V šestnácté minutě vyšachovali ve dvojnásobné početní výhodě Boháček, Novotný, Příhoda a T.Havel soupeřovu obranu tak, že posledně jmenovaný střílel do prázdné branky. Bohužel, v poslední chvíli se branka díky pohybu brankáře vychýlila ze svého místa a rozhodčí Pokorný rozpažil. Někdy v této chvíli došlo k situaci, která jakoby předznamenala další vývoj zápasu - v rohu u bufetu narazil jeden z hostů D.Šubrta hlavou proti mantinelu a rozhodčí se tentokrát ani nenamáhal rozpažit a nechal v klidu pokračovat ve hře. V závěru třetiny zase začal vylučovat až příliš úzkostlivě. Bohužel to vyšlo na domácí hráče a hosté dokázali dvě nabídnuté přesilovky využít, oba góly vstřelil Holánek. Třetina tak skončila remízou 2:2.
Hosté do druhé třetiny vstoupili s cílem vytlouci z utkání nějaké body a začali hrát velmi tvrdě, až na samé hraně pravidel, mnohdy i za ní. Jako první to ve svém obličeji pocítil D.Kratochvíl - po zásahu Kotýnkovou holí za sebou nechal na ledě nehezkou krvavou skvrnu. Vyloučení Kotýnka na 2+2 minuty potrestal T.Havel, když projel celým kluzištěm a krásně zavěsil do horního růžku 3:2. Rozhodčí se rozhodl do tvrdé hry příliš nevstupovat a někde tam se přestal hrát hokej....Polovina utkání mohla přesto přinést další branku domácích, Fedymycz ale trefil jenom tyčku. Potom se hosté prosadili ze situace tři na dva, vyrovnávací branku vstřelil Janák - 3:3. O minutu později mohl odpovědět T.Havel, proti jeho forhendovému blafáku ale vytáhl Uhlík svůj zákrok večera a betonem zastavil střelu do odkryté části branky. Krátce potom pro T.Havla dnešní utkání skončilo. Po nesmyslně tvrdém zákroku Bursíka za benešovskou brankou zůstal ležet s obnoveným zraněním a je otázkou, kdy (a jestli vůbec) se ještě v této sezóně do hry vrátí. V dalších minutách odešlo na trestnou lavici několik hráčů - mimo jiné D.Havel, který šel bratra pomstít a vyfasoval "desítku" za vražení na hrazení. Málo vídaná situace hry tří proti třem vyšla lépe hostům, kteří ujeli ve dvou proti osamocenému Vokurkovi. Do prázdné branky završil svůj hattrick Holánek - 3:4.
Poslední třetina pokračovala v duchu té druhé - hokej se moc nehrál, wrestlingovou vložku obstaral benešovský Janák. Ten se zcela mimo hru a puk rozjel proti M.Vočadlovi a v plné rychlosti jej trefil loktem do hlavy takovou silou, že se Vočadlo přetočil o 180 stupňů okolo vodorovné osy a do ledu narazil hlavou. V hokeji existuje několik vážných likvidačních zákroků a konkrétně tento jeden byl přesně z této kategorie.
Domácí si přesto i v poslední části hry dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, Šubrt sám před Uhlíkem neuspěl, stejně dopadl v dobré situaci i Fedymycz, brankou neskončila ani spolupráce Příhody s Nesládkem, který se v závěru utkání kvůli ubývajícímu počtu zraněných útočníků posunul do útoku.
Benešov po osmi zápasech bez výhry vybojoval plný počet bodů, bohužel pro Mělník je to za cenu čtyř zraněných hráčů a to nakonec asi mrzí více než samotná prohra...
Další utkání se hraje až v roce 2016 - 2.ledna jedou hráči HC Junior Mělník do Boleslavi, zápas začíná v 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.