Muži: HC Junior Mělník - HC Lev Benešov 5:1

Pohledný hokej a zasloužené vítězství Mělníka

19. kolo | sobota 21.01.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HC Benešov

5:1

3:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Prejza (Šubrt, Příhoda), 7. Kašák (Pokorný), 18. Příhoda (Novotný), 29. Chvátal (D.Havel, Kratochvíl), 47. Příhoda (Šubrt) - 41. Holánek

Vyloučení: 3-6, Využití: 3-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Macháč - Pipková, Valda

Diváci: 380

HC Junior Mělník: Fiala (Vokurka) - Prejza, Chvátal, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný - T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HC Benešov: Štěpánek (Šmicr) - Kotýnek, Bursík, Šobíšek, Císař, Korvas, Burian - Fedoročko, Babický, Holeš, Hynek, Holánek, Sládek, Janák, Mrva, Polesný, Kočí, Starec

Benešov přijel do Mělníka jako lídr tabulky letošní Krajské ligy mužů. S velmi mladým kádrem, který během letní přípravy hodně zapracoval na fyzičce, v dosavadních osmnácti zápasech utrpěl pouze tři porážky, ostatní zápasy vyhrál v normální hrací době. Tým Mělníka tedy před sebou neměl snadného soupeře. První dvě minuty utkání odpovídaly papírovým předpokladům – Benešov se už během prvního střídání pevně usadil v obranném pásmu Mělníka a dostal domácí první lajnu pod velký tlak. Na druhou stranu ale hosté svůj tlak nedokázali využít k tomu, aby Fialu v mělnické brance nějak výrazněji ohrozili. Ve třetí minutě poprvé zahrozili domácí. Soupeřův brankář Štěpánek (možná jediná větší slabina Benešova) ztratil orientaci po odrazu puku od zadního mantinelu po střele Kašáka, na druhé tyči číhající Šícha ale nedokázal vrátit kotouč do odkryté branky. Domácí tým ještě v téže minutě dostal výhodu přesilové hry a opět dokázal, že tato herní varianta je letos jeho velkou zbraní. D.Šubrt střílel a M.Prejza z dorážky poslal domácí do vedení – 1:0. Od této chvíle se obraz hry výrazně změnil. Domácí hráli aktivně a soupeře vlastně nepouštěli k ničemu, co by znamenalo větší ohrožení Fialovy klece. Během první třetiny byly k vidění herní pasáže, při kterých by mohl Fiala v klidu posílat esemesky a nikomu na ledě by to nevadilo…. Mělník navíc hrál dneska, možná trochu nezvykle, poměrně dobře soupeřům do těla a to neslo svoje ovoce. Také další přesilovku Mělník v sedmé minutě zápasu využil. P.Kašák si poměrně nepovšimnut soupeřovými hráči vyjel s kotoučem od mantinelu na osu hřiště a přesnou střelou mezi Štěpánkovy betony rozjásal tribuny podruhé – 2:0. Další branku mohl přidat T.Havel, který svůj únik zakončoval bekhendovým blafákem. Kotouč se mu ale v závěrečné fázi blafáku smekl a Havel trefil jen Štěpánkovo břicho. Mladší z bratrů Havlových – David – předvedl za chvíli podobnou akci, jeho prokličkování mezi obránci soupeře bylo na rozdíl od bratrovy rychlosti hlavně o drzosti, bohužel ale zakončení dopadlo téměř identicky, Štěpánek odolal. Tři minuty před koncem první části hry střílel od modré O.Novotný, Štěpánek jeho střelu jen vyrazil před úplně volného M.Příhodu a střelec jeho kvalit nemohl úplně odkrytou klec prostě netrefit – 3:0.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako většina té první. Mělník hrál aktivně, Benešovští se snažili, ale nedokázali si vypracovat žádné nebezpečnější akce, které by znamenaly pro Fialu větší riziko. V úvodu opět zamotali Štěpánka pohybem za brankou T.Havel a D.Kratochvíl, druhý jmenovaný pak poslal kotouč mezi úplně odkrytou brankou a zamotaným Štěpánkem pouze do rohu kluziště.  Před polovinou utkání využil Mělník další přesilovku. D.Chvátal čistým průstřelem od modré čáry trefil krásně horní růžek Štěpánkovy svatyně – 4:0. Do velkých šancí se poté dostal dvakrát Heran, pokaždé ale trefil pouze Štěpánkovu výstroj. Minutu před koncem hledal Kratochvíl nahrávkou z rohu před brankou zapomenutého Šíchu, ten ale v rozhodujícím momentu nestihl vložit hůl do střílené přihrávky, a tak se šlo podruhé do kabin za stavu 4:0.
Poslední část hry začala ve čtyřech hráčích na obou stranách  - oba týmy měly z konce druhé třetiny jednoho vyloučeného hráče. Tato herní situace přinesla čestný úspěch hostujícímu týmu. Holánek v situaci jeden proti jednomu schoval svoji jedovatou střelu za chrániče mělnického obránce, Fiala již na kotouč nestihl zareagovat a trochu smolně tak přišel o reálnou možnost udržet čisté konto – 4:1. Benešov se po první brance začal zvedat, hra nabrala na rychlosti a hrál se atraktivní hokej. Ve čtyřicáté sedmé minutě uháněl na Štěpánka osamocený Šubrt. Štěpánek jej sice vychytal, v pokračující hře ale Šubrt nádherně našel volného Příhodu před opuštěnou klecí soupeře a Příhoda tak podruhé v zápase snadno skóroval  - 5:1. Rychlost utkání se po tomto gólu ještě zvýšila, diváci se rozhodně nenudili. Nejdramatičtější situaci pro domácí branku ale překvapivě vymyslel Prejza. Pět minut před koncem zápasu, aniž by byl tísněn soupeřem, vystřelil poměrně jedovatou střelu na Fialu. Možná se mu kotouč nalepil na čepel při pokusu o přihrávku o zadní mantinel. Fiala dokázal, že je pozorný a těžkou Prejzovu střelu s vypětím všech sil vykryl. Kotouč se odrazil přímo k soupeřovu napadajícímu útočníkovi, tomu stačilo jenom zvednout puk přes ležícího Fialu. Možná byl tak zaskočen absurditou této situace, že síť sice trefil, byla to ale až ta nad tvrzeným sklem, takže se vhazovalo ve středním pásmu. Tato komická vložka byla zároveň poslední velkou šancí zápasu a Mělník si tak připsal cenné a zcela zasloužené vítězství 5:1.
Příští sobotu jede A-tým v sobotu do Vlašimi, odjezd autobusu bude cca ve 14:30, ale ještě bude upřesněn.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.