Muži, druhé finále Kvalifikace o II.Ligu: HC Junior Mělník - HC David Servis České Budějovice 4:4

03.04.2016 | Viktor Šebík

Po velkém boji zůstal Mělnický tým těsně pod vrcholem

8. kolo | neděle 03.04.2016, 17:00

HC Junior Mělník - HC David Servis

4:4

1:1, 2:2, 1:1

B: 12. Chvátal, 29. Vočadlo (Kubica, Šícha), 31. T.Havel, 52: Šubrt (Kašák) - 7. Trummer (Šperger), 25. Suchánek, 29. Šulčík, 53. Nedorost (Šperger, Trummer)

Vyloučení: 6-7, navíc Příhoda (Mělník) 10 minut za pokus o bodnutí špičkou hole, Nedorost (David servis) 10 minut za nesportovní chování a Šperger (David servis) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a dále do konce utkání za nesportovní chování

Využití: 0-0, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Kostourek - Žídek, Laczko

Diváci: 550

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - Prejza, Pokorný, Chvátal, Nesládek, Kubica, Novotný, Příhoda, Šubrt, T.Havel, Kašák, Douda, D.Havel, Fedymycz, Kratochvíl, Vočadlo, Šícha

HC David Servis: Vojta (Jágr) - Chaloupka, Vomela, Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Macháček, Suchánek, Nedorost, Daniel Mikeš, Dalibor Mikeš, Korbela, Hanzal, Šulčík, Janda, Šperger, Trummer, Fleicshman, Summerauer

Odvetné finálové utkání bylo ozdobou úspěšné mělnické sezóny, a i když do Druhé ligy postoupil nakonec soupeř z Českých Budějovic, není na Mělníku rozhodně důvod k truchlení a nespokojenosti. Stejně jako v pátek těžil soupeř ze své výškové a váhové převahy. Bez nadsázky lze říci, že David servis byl nejlepším celkem, který se na mělnickém ledě za posledních pět let představil a před výkonem oslabeného mělnického týmu nelze než smeknout.

Utkání začalo svižně, do sestavy Mělníka se vrátili uzdravení T.Havel a P.Pokorný a oba byli ve hře vidět. Skóre ale otevřeli hosté – v sedmé minutě se po rychlé akci tří proti dvěma prosadil Trummer, který z úhlu prostřelil Vokurku – 0:1. Na konci dvanácté minuty zařídil vyrovnání  D.Chvátal. Sice trochu zabrnkal na nervy spoluhráčů i domácích fanoušků, ale nakonec se z jeho akce zrodila nádherná branka. Nejprve střelou od modré trefil holeně jednoho ze soupeřů, který se zmocnil puku a vyrazil směrem k domácí brance. Chvátal mu ale stačil čistě kotouč odebrat a sám se vydal proti obraně soupeře, která mu nechala dost prostoru na to, aby tvrdě vystřelil a trefil skupinu mezi Vojtovými betony – 1:1.

Také ve druhé třetině se nejprve trefili hosté, kteří zúročili svoje fyzické parametry a hraniční agresivitu na mělnickém brankovišti. Kotouč za Vokurku dostal Suchánek – 1:2. Po spolupráci trojice Kubica – Šícha – Vočadlo těsně před polovinou utkání trefil posledně jmenovaný odkrytou branku David servisu a začínalo se od začátku – 2:2. Hosté se ale vrátili do vedení po pouhých deseti vteřinách hry – mělnická obrana propadla a nechala ihned po vhazování středem projet Šulčíka, který zvolil jednoduché zakončení, a jeho střela kolem Vokurkovy vyrážečky byla velmi přesná - 2:3. V další minutě se do velké šance dostala dvojice Vočadlo a D.Havel, dorážka D.Havla se zřejmě odrazila zevnitř branky tak rychle, že rozhodčí gól neviděli a nechali pokračovat ve hře, i když hráči a diváci již začali oslavovat. Hokejová spravedlnost ale zaúřadovala v 31. minutě, když si přihrávku T.Havla v brankovišti srazil do vlastní sítě vracející se soupeřův obránce – 3:3.

Poslední část hry se hrála „nahoru – dolů“, obě mužstva předváděla parádní hokej. Soupeřových dvěstě kilogramů a dvěstě centimetrů navíc doháněli Mělničtí nezlomnou bojovností a obětavostí. Mělníku i dnes chyběli čtyři obránci základní sestavy a zejména zaskakující  D.Chvátal zaslouží za svůj boj proti o dvě hlavy vyšším soupeřovým hráčům mimořádný obdiv. Jediným trochu slabším článkem soupeřovy sestavy je snad jen post brankáře – od Vojty se, stejně jako v pátek, hodně puků odráželo. Jedné takové situace využil devět minut před koncem D.Šubrt a z dorážky poslal Mělník do vedení 4:3. Halou ještě ale nedozněl oslavný chorál domácích fanoušků a hosté opět vyrovnali. Vokurka musel proti jejich velkému tlaku vytáhnout několik skvělých zákroků, na poslední střelu Nedorosta ale už nestačil – 4:4. Závěrečná power-play Mělníka už na ukazateli skóre žádnou změnu nepřinesla, o poslední velký rozruch se postaral hostující Šperger, který zcela mimo hru zasáhl loktem do obličeje Příhodu. Ten ani chvilku neváhal a úder mu tvrdě vrátil. Rozhodčí Špergera vyloučil na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a navíc přidal druhý osobní trest za protesty. Šperger tak musel do kabin. Tam musel i Příhoda, i když rozhodčí svým výrokem dali jasně najevo, že jeho zákrok vůbec neviděli – v zápise je uveden pokus o bodnutí koncem hole, zatímco Příhoda soupeře trefil „poměrně férově“ naplocho čepelí přes plexi….

Mělník odehrál obě finálová utkání na hraně svých možností. Už tolikrát zmíněnou absenci obránců a T.Havla v pátečním duelu dokázal ale Mělník nahradit bojovností celého týmu. Do II.ligy postoupil lepší tým, který měl opravdu jedinou, výše zmíněnou menší slabinu. Mít v brance Vokurku, byl by David servis neporazitelný. Mělničtí se v závěru sezóny dotkli maxima toho, co se v současné době, v současném složení týmu i v současných podmínkách v Mělníku dá hrát a za to patří všem hráčům i realizačnímu týmu velké uznání a poděkování.

Za pár týdnů začne letní příprava na sezónu 2016/2017 a do ní půjde mělnický tým jako druhý nejlepší krajský celek České republiky, což je pro všechny závazek i výzva….

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.