Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: HC Junior Mělník - HC Jesenice 4:3 po nájezdech

24.10.2015 | Viktor Šebík

Mělničtí ztratili vedení 3:0, vyrovnávací gól Jesenice padl 3 sekundy před koncem utkání

7. kolo | sobota 24.10.2015, 17:30

HC Junior Mělník - HC Jesenice

4:3 sn

1:0, 0:0, 2:3 - 1:0

B: 3. Příhoda (T.Havel, Prejza), 43. Novotný (Příhoda), 50. Kašák (Novák), rozhodující nájezd Kašák - 55. Hrdina (Mahel, J.Němeček), 56. Patera (D.Formánek, Novák), 60. Hrdina

Vyloučení: 3-2. využití 0-1, v oslabení 0-0

Rozhodčí: v zápise neuvedeno

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Vokurka (K:Fiala) - T.Fiala, Novák, Prejza, Nový, T.Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Kubica, Fedymycz, Pištej, Heran

HC Jesenice: Příhoda (Nový) - Voháňka, P.Němeček, Martínek, Patera, J.Němeček, Dorňák, Novák, Mojžíš, Hrdina, Teubner, D.Formánek, Zemánek, Suchánek, Mahel, Djobek, R.Formánek

Vstup do utkání vyšel domácím dobře. Na konci třetí minuty hry dostal na modrou čáru přihrávku od T. Havla rozjetý M.Příhoda, v samostatném úniku proti svému jmenovci Příhodovi v jesenické brance nezaváhal a střelou mezi betony poslal domácí do vedení – 1:0. Domácí měli více ze hry, svoji územní převahu ale brankově nezúročili. Vokurka v domácí brance moc práce neměl, za celou první třetinu na něj toho moc nešlo, v předposlední minutě ale čelil samostatnému úniku hostujícího hráče, který se k puku dostal po chybě jednoho z domácích obránců na vlastní modré. Vokurka tuto šanci ale vychytal, a i proto se šlo poprvé do kabin za těsného vedení domácího týmu.

Druhá třetina začala další velkou šancí Mělníka. Ve druhé minutě jeli P.Kašák a J.Vernek ve dvou proti osamocenému obránci Jesenice, ten stačil Kašákovu přihrávku hokejkou zablokovat, i když po jeho zásahu puk jen se štěstím těsně minul tyč jesenické branky. Stejné mělnické duo mělo velkou šanci i ve 24. minutě, Vernek měl na zlomek vteřiny před sebou úplně odkrytou klec Jesenice, jeho střela ale brankou neskončila. Domácí dále tlačili a Vokurka se občas musel v brance udržovat v teple cvičením, skóre se ale neměnilo. V závěru druhé třetiny vytvořil Vernek dvě dobré šance pro své spoluhráče, brankou ale neskončila ani jedna z nich. V samotném závěru třetiny se přes obranu Jesenice proháčkoval T.Havel, přihrávkou vybídl ke skórování Chvátala, ale ani ten neměl dost střeleckého štěstí.

Také třetí třetina byla po dvou minutách hry pro hosty kritická – O.Novotný se velmi zvláštní kličkou uvolnil od zadního mantinelu, vyjel před Příhodovu klec a střelou na vzdálenější tyč zajistil domácím dvoubrankové vedení – 2:0.  Po dalších dvou minutách musel vytáhnout Vokurka proti ojedinělé šanci hostů skvělý zákrok a v té chvíli svůj tým podržel. V situaci dvou proti jednomu se na druhé straně kluziště poté předvedli J.Novák a O.Novotný, první jmenovaný nahrával, druhý jmenovaný zakončoval, bohužel ale neúspěšně. V polovině třetiny došlo ke kuriózní situaci, která málem skončila brankou Mělníka. Chvátal dojížděl nahozený kotouč, jesenický brankář u něj byl ale o dost dříve a chystal si rozehrávku. Tu ale natolik pokazil, že trefil Chvátala a od jeho chráničů se puk odrazil směrem k prázdné jesenické brance. Puk ale neměl dostatečnou rychlost, a tak jej ještě stačil včas zastavit jeden z vracejících se jesenických obránců. O pár vteřin ale již mělnická hala slavila třetí gól – J.Novák prudkou nahrávkou ze strany našel hokejku osamoceného P.Kašáka mezi kruhy, ten trefil z první perfektně a Příhodovi nedal šanci – 3:0. V tuto chvíli se zdálo, že domácí kráčejí v pohodě a klidu za vítězstvím, skutečnost ale byla jiná. V 55. minutě se důrazem a dorážkou z těsné blízkosti prosadil jesenický Hrdina – 3:1. V následující minutě byl za hákování ve středním pásmu vyloučen Novotný a hosté se v přesilovce opět prosadili dorážkou zblízka, střelcem byl Patera – 3:2. Devadesát vteřin před koncem odvolali hosté brankáře a sevřeli Mělník v závěrečné power-play. Ta se jim málem nevyplatila – jeden Příhodův pokus ze středního pásma skončil na tyči opuštěné klece Jesenice, druhý jeho pokus zastavila boční konstrukce branky. Ještě třináct vteřin před koncem měli Mělničtí puk na svých holích v rohu jesenického obranného pásma. Trochu netakticky tam ale puk nepodrželi a hosté tak dostali šanci zavést jej do útočného pásma k Vokurkově brance. V čase 59:57 procedil puk zblízka mezi Vokurkovy betony R.Formánek a stanovil tak podobu skóre po šedesáti minutách – 3:3.

Loterii samostatných nájezdů začali hosté, R.Formánek tentokrát ale na Vokurku nevyzrál. Na druhé straně se skórovat nepodařilo ani Vernekovi, který zkoušel prostřelit Příhodu mezi betony. Jesenický Novák přesnou střelou pod Vokurkovu vyrážečku poslal hosty do vedení, mělnický Příhoda si jesenického Příhodu položil na led a forhendovým blafákem skóre srovnal. Pateru vychytal Vokurka lapačkou a Kašák tak dostal šanci zápas rozhodnout. Po krásném blafáku zavěsil kotouč do levého horního růžku Přihodovy branky a vybojoval tím pro Mělník bonusový druhý bod.

Pro Jesenici má zisk bodu cenu zlata (jak znělo po utkání z kabiny hostů), domácí mohou litovat nevyužité herní převahy.

K dalšímu utkání nastoupí mělničtí hokejisté opět před domácími fanoušky hned příští sobotu (31.10.2015). V 17:30 přivítají Příbram, která sice zatím letošní soutěž vede, ale Mělník na ni ztrácí pouhé dva body. Na Mělníku tak určitě uvidíme další atraktivní utkání, které bude pro fanoušky zpestřeno i přestávkovou soutěží, do které věnuje ceny Disco bar ERA.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.