Muži: HC Junior Mělník - HC Lomnice nad Popelkou 4:5

Ani ve druhém domácím utkání kvalifikace Mělník nevyhrál

B: 3. D.Havel (Vočadlo, Kašák), 6. Prejza (Příhoda, Chvátal), 14. Nesládek (Šubrt, Příhoda), 33. Příhoda (Šubrt, T.Havel) - 9. Knap (Špaček), 24. Knap (Špaček, Sehnoutek), 26. Špaček (Martinec, Sehnoutek), 33. L.Syrovátka (Junek), 54. Knap (Karásek)

Vyloučení: 5-5, využití: 1-1, v oslabení: 0-1.

Rozhodčí: Vokřál - Beránek, Lacko

Diváci: 480

HC Junior Mělník: K.Fiala (od 32:40 Šrámek) - T.Fiala, Prejza, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

HC Lomnice nad Popelkou: Mrázek (od 20:00 Musílek) - Martinec, Vala, Špaček, Kinčl, Červený, Sehnoutek, Lemfeld, Maryška, Knap, Junek, L.Syrovátka, Rudiš, J.Syrovátka, Kuch, Karásek, Ješko

Druhé domácí utkání kvalifikace o II.ligu začal domácí Mělník dobře. Hned po patnácti vteřinách se proháčkoval až do blafákového zakončení D.Šubrt, ale jeho bekhendová střela mířila těsně nad lomnickou branku. Ve třetí minutě ale již mohly tribuny oslavovat – M.Vočadlo vybojoval kotouč v rohu kluziště, vystartoval směrem k Mrázkově brance a přesnou přihrávkou před brankoviště vybídl dobře najetého D.Havla ke skórování – 1:0. V šesté minutě hráli Mělničtí přesilovku, Příhoda z rohu kluziště nastřelil puk do brankoviště a číhající Prejza jej prostrčil pod Mrázkem do branky – 2:0. V té chvíli to vypadalo, že domácí nastřílejí dalších 5-6 branek a v pohodě si dokráčejí pro jasné vítězství. Postrčit je k tomu mohla další početní výhoda, ale namísto toho se po chybě v útočném pásmu dostali hráči Lomnice do přečíslení dvou proti jednomu a Knap překonal blafákem K.Fialu, který kvůli zranění J.Vokurky opět hájil mělnickou branku – 2:1. V pokračující přesilovce se po dobré kombinaci dostali do slibných střeleckých pozic T.Havel a M.Příhoda, v zakončení ale neměli štěstí. Co se nepovedlo Havlovi s Příhodou, to vyřešil střelou od modré Nesládek, který mířil do černého pár vteřin po skončení další mělnické početní výhody – 3:1.  Hosté se mohli opět prosadit ve čtrnácté minutě, když mělnická obrana pozapomněla před vlastní brankou na dva hráče soupeřova týmu, K.Fiala měl ale tentokrát štěstí.

Do druhé třetiny vstoupili opět domácí dobrou šancí, v situaci jeden na jednoho volil Příhoda střelu kolem nohou soupeřova obránce, ale Musílek, který nahradil v brance Lomnice Mrázka, byl pozorný. Po třech odehraných minutách druhé třetiny propadli mělničtí útočníci, když se všichni tři sešli bez kotouče za soupeřovou brankou, Špaček s Knapem na druhé straně ujeli sami proti jedinému obránci Mělníka a druhý jmenovaný ne příliš těžkou střelou překonal K.Fialu – 3:2. Aby toho nebylo málo, tak po dalších dvou minutách hry vyrazil nešťastně K.Fiala střelu ze strany před dojíždějícího Špačka a pro něj už nebyl problém trefit odkrytou klec – 3:3. Vrátit vedení na mělnickou stranu mohl v půli utkání T.Havel, který se prosmýkl kolem lomnické obrany až do blafáku, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sklouzl z čepele. V další velké šanci se ocitl T.Douda, kterému výborně nahrál P.Kašák, ale ani jejich spolupráce brankou neskončila. Tribuny se ale přeci jenom vedoucího gólu Mělníka dočkaly. První útok domácích rozebral obranu soupeře a po Šubrtově nahrávce od zadního mantinelu posunul T.Havel puk na druhou stranu brankoviště, kde byl volný Příhoda – 4:3. Radost domácích ale trvala jenom 24 sekund. L.Syrovátka v situaci jeden na jednoho vystřelil kolem bruslí bránícího hráče a kotouč skončil až za zády K.Fialy – 4:4. K.Fiala po této brance zamířil na střídačku a mezi tyče mělnické branky se teprve podruhé v této sezóně postavil J.Šrámek. Ihned po vhazování se do naprosto nezvyklé situace „dva na nikoho“ dostali Vočadlo s M.Šíchou, byli ale touto situací asi natolik zaskočeni, že si sice puk několikrát vyměnili, ale nakonec skončili za brankou, aniž by zakončili.

Třetí třetina přinesla jiný obraz hry. Domácí přestali bruslit, jejich jednotvárné pokusy o individuální přechod z vlastního obranného pásma až před branku soupeř v pohodě eliminoval a vypadal celkově živěji. Domácí si nedůslednou a pasivní hrou koledovali o to, aby soupeř vstřelil vítěznou branku. V 53. minutě jeden z mělnických hráčů „namazal“ před Šrámkovu branku, Šrámek ale stoprocentní šanci soupeře dokázal zastavit. V další minutě zastavil také samostatný únik lomnického útočníka. Jinak spolehlivý Šrámek nestačil až na přesilovkovou střelu Knapa z vrcholu kruhů, zacloněná střela si našla cestu do jeho branky – 4:5. Čtyři minuty před koncem se sám mezi kruhy zjevil D.Chvátal, svoji šanci ale nevyužil. Při závěrečné power-play při střele z podobného místa uskočil kotouč i T.Havlovi, který tím završil svoji dnešní střeleckou smůlu. Hosté několikrát zkusili trefit prázdnou mělnickou branku, ale i přesto, že se jim to již nepovedlo, svoje těsné vítězství uhájili.

Vítězství Lomnice bylo zasloužené. Mělník začal výborně, aktivně a sebevědomě. S postupujícím časem ale domácí jakoby ztráceli síly, přestali bruslit a bylo jen otázkou času, kdy hosté využijí nabídnuté příležitosti. S Mělníkem mohlo být, po pravdě řečeno, i hůře – za oběma brankáři několikrát zacinkala tyč. Obě mužstva hrála, pokud šlo o obranu, poměrně bezstarostný hokej, Lomnice ale vstřelila poměrně snadné branky, zatímco Mělník měl občas i trochu smůlu. Dnešní soupeř byl rozhodně hratelný a ztráty vítězství mohou domácí jen litovat…

V neděli jedou hráči HC Junior Mělník do Dvora Králové, kde od 17:00 zkusí obrat o nějaké body dosavadního lídra kvalifikace, HC Dvůr Králové nad Labem. Odjezd autobusu bude ještě upřesněn, předběžně – cca ve 13:00 až 13:30 od mělnického zimáku.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.