Muži: HC Junior Mělník - HC Poděbrady 6:2

Snadná výhra nad posledním týmem tabulky

HC Junior Mělník - HC Poděbrady

6:2

3:0, 1:1, 2:1

B: 3. Kratochvíl (Novotný), 9. Příhoda (Douda, T.Havel), 15. T.Havel (T.Fiala, Kašák), 21. Douda (Příhoda, T.Havel), 43. Prejza (Příhoda), 45. Novotný (D.Havel, Kratochvíl) - 28. Velechovský, 51. Velechovský (Kubát)

Vyloučení: 7-14, navíc T.Havel (M) 5+DKU, Svoboda (P) 10 OT, drahoňovský (P) 5+DKU, Malínský (P) TH, Skokan (P) 5+DKU

Využití: 4-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Gabriel

Diváci: 300

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Prejza, Nový, T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, Pištej, D.Havel

HC Poděbrady: Král (Benýr) - Svoboda, Buldra, Hněvsa, Malý, Drahoňovský, Malina, Pozník, Skokan, Velechovský, Malínský, Šafra, Kubát, Jelínek, Dvořák, Havelka

Do Mělníka přijel dnes poslední tým tabulky a průběh zápasu ukázal, proč jsou hosté v této nelichotivé pozici – hokejově na tom určitě nejsou zle, ale problém je spíše v jejich hlavách a disciplíně. 152 trestných minut (z toho 113 na straně Poděbrad), které v tomto utkání rozdal hlavní rozhodčí Doubek, je toho jasným důkazem.

První vyloučení přišla hned v první minutě utkání. Prvním vyloučeným byl sice po necelé půlminutě hry mělnický Šubrt, jeden z hostujících hráčů jej ale následoval po jedenácti vteřinách hry. Více prostoru na ledě svědčilo domácím. O.Novotný od modré vybídl k teči clonícího D.Kratochvíla a J.Král v brance hostí neměl šanci – 1:0. Ve velmi dobré situaci se vzápětí ocitli T.Havel a P.Kašák, jejich přečíslení ale brankou neskončilo, jeden z hostí zastavil jejich snahu faulem. Nabídnutou přesilovku ještě Mělničtí nevyužili, i když Krále zasypali sprškou střeleckých pokusů. Další přesilovka již ale brankou skončila. Po spolupráci T.Doudy a T.Havla se puk posunul po modré čáře na M.Příhodu, ten krátkým nápřahem trefil přesně – 2:0. M.Příhoda mohl v polovině třetiny zvýšit, když se těsně po skončení další mělnické přesilovky ocitl zcela osamocen těsně před poděbradským  brankovištěm. Jeho střela ale sklouzla po rameni brankáře a skončila vysoko nad. Další přesilovou hru proměnil ve třetí gól T.Havel. Puk se k němu odrazil po střele T.Fialy od modré čáry, Havel si počkal na pohyb Krále a do jeho protipohybu zamířil přesně do horního růžku – 3:0. O výsledku utkání v tuto chvíli již bylo jasno, Mělník byl na koni a otázkou bylo jenom to, kde se zastaví ukazatel skóre. V závěru třetiny dostali hosté výhodu dlouhé přesilovky čtyř proti třem, při Vokurkovi stáli v té chvíli ale všichni svatí. Dvakrát se po střele odrazil kotouč k volnému hráči, ani jednou jej ale naštěstí nikdo z poděbradských hráčů nestačil uklidit do odkryté mělnické branky. Minutu před koncem první části hry atakoval zbytečně tvrdě Chvátala u mantinelu hostující Drahoňovský a pro oba dva tím utkání skončilo – pro Chvátala zraněním, pro Drahoňovského trestem na 5 minut plus do konce utkání. Protože ve chvíli tohoto zákroku hráli hosté v oslabení, měl před sebou Mělník zhruba padesátivteřinovou výhodu pěti proti třem.

Dvojnásobnou početní výhodu využili domácí na začátku druhé části hry, po spolupráci T.Havla s Příhodou vstřelil svoji první branku v mělnickém dresu T.Douda – 4:0. Před polovinou zápasu musel ze své branky lovit kotouč i značně promrzlý J.Vokurka, přihrávku do brankoviště totiž za jeho záda srazil nešťastně jeden z mělnických obránců – 4:1. Ve zbytku druhé třetiny už moc hokejové krásy k vidění nebylo, o pobavení diváků se tak postarala snad jen zaseklá a následně rozhodčím ulomená hůl jednoho z hostujících hráčů ve dveřích domácí trestné lavice. Teprve v samotném závěru třetiny Příhoda dvakrát skvěle vybídl ke skórování D.Šubrta, tomu ale štěstí a v jednom případě i faulující soupeř skórovat nedopřáli. V poslední vteřině třetiny střílel od modré čáry T.Havel, jeho střela po ledě ale jenom lehce „olízla“ levou tyč Královy branky.

Ihned po začátku poslední části hry projel jako nůž máslem celým kluzištěm T.Havel, položil si Krále, ale v rozhodující chvíli před prázdnou brankou mu kotouč sklouzl z čepele. Pátý gól Mělníka vstřelil, jak jinak než v přesilovce, od modré M.Prejza – 5:1. Další zásah domácích přidal Novotný, který „jen tak mimochodem“ nahodil puk na poděbradskou branku poté, co mu jej „jen tak mimochodem“ lehce přistrčil na modrou D.Havel, který se přitom pomalu zvedal z ledu po obranném zákroku jednoho z hostí – 6:1. O chvíli později musel předčasně do sprch po krátké boxerské vložce s poděbradským Skokanem T.Havel a završil tak hattrick Gordieho Howea – tedy branku, asistenci a bitku v jednom utkání. Kosmetickou úpravu skóre zaznamenali hosté po nepřehledné situaci v těsné blízkosti Vokurkovy branky, jako poslední se dotkl kotouče Velechovský – 6:2. Zbytek utkání se již dohrával v klidu. Posledním vyloučeným hráčem byl poděbradský brankář Král, který vyjel naproti vyhozenému puku a před sprintujícím Doudou jej vyhodil až vysoko na severní tribunu.

Domácí v celém utkání jasně dominovali, hosté v současné situaci neměli ani nejmenší šanci na jakýkoliv export bodů...

Příští týden jede Mělník do Černošic a to bude jistě mnohem těžší utkání, Černošice jsou v čele tabulky. Hraje se v sobotu 12.12.2015 od 16:30. Autobus bude odjíždět od mělnického zimáku zhruba mezi 13:00 a 13:30, přesný čas bude upřesněn koncem týden.

Statistiky A-týmu najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.