B: 17. Novotný (Krejsa, Kratochvíl). 51. Příhoda - 4. Svoboda (Hrala), 24. Mikeska (Šír), 30. Tobolič, 39. Polák (Svoboda)

Vyloučení: 1 - 7, využití: 2 - 0, v oslabení 0 - 1

Rozhodčí: Macháč - Záhora, Holec

Diváci: 400

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Novák, Krejsa, Prejza, Nesládek, Novotný, Kubica, Cicvárek, Chvátal, Šubrt, Příhoda, Vernek, Kratochvíl, Kašák, Pištej, Heran, D.Havel, Fedymycz

HC Příbram: Vávra (Škuta) - Matouš, Šír, Šlemenda, Chudý, Grubner, Grín, Hlinka, Mikeska, Polák, Hrala, Svoboda, Hlaváč, Šmejkal, Křivonoska, Kadič, Tobolič, Beneš

Zápas o průběžné první místo v tabulce Krajské ligy mužů nabídl pohledný hokej, ale se špatným výsledkem pro mělnický tým. Příbram byla ale dnes lepší, po zásluze vyhrála a jasně ukázala, že jí první místo v tabulce patří právem.

Ale popořadě…. Hned ve třetí minutě se zcela sám před Vokurkou objevil jeden z příbramských útočníků, jeho střela ale pouze cinkla o tyč domácí branky. O pár vteřin později ale již Vokurka kapituloval. Po pravé straně kluziště přesprintoval T.Cicvárka Hrala, jeho přihrávka od zadního mantinelu našla přesně hůl Svobody a ten se „z první“ nemýlil – 0:1. V sedmé minutě jel na příbramskou branku osamocený P.Kašák, svůj pokus ale neproměnil. V jedenácté minutě se situace opakoval, tentokrát vyslal do samostatného úniku Kašáka perfektní kolmou přihrávkou až na modrou čáru J.Vernek, ani tentokrát ale Kašák neuspěl. Vyrovnání přinesla domácím přesilovka v závěru první třetiny. M.Krejsa na modré čáře naznačil mohutným nápřahem střelu, puk ale místo toho nahrál na O.Novotného, který číhal u levé Vávrovy tyče a Krejsovu nabídku jenom lehce usměrnil za Vávrova záda – 1:1.

Druhá třetina začala oslabením Mělníka, největší šanci měl ale Příhoda, který ujel příbramské obraně a osamocený uháněl na Vávru. Blafákem mezi nohy jej překonal, někteří fanoušci již měli ruce nad hlavami, puk ale těsně minul vzdálenější tyč příbramské branky a skóre se v té chvíli neměnilo. Pět vteřin po skončení příbramské přesilovky dostal stejnou výhodu Mělník a na protější straně kluziště se zopakovala téměř totožná situace, bohužel pro Mělník ale se dvěma zásadními rozdíly – situace to byla „dva na jednoho“ a skončila brankou – první střelu Šíra ještě Vokurka zastavil, ale proti následujícímu pokusu Mikesky už neměl šanci – 1:2. Přesně v polovině druhé části hry se do velmi solidního tlaku s několika nebezpečnými střeleckými pokusy dostala třetí útočná řada Mělníka, bohužel to ale skončilo úplně opačně – soupeř se na hranici nedovoleného zákroku zmocnil kotouče, Tobolič ujel domácí obraně a svůj samostatný nájezd i přesně zakončil – 1:3. Minutu před koncem prostřední části hry bylo pro domácí ještě hůře. Jeden z hostujících obránců vyhodil kotouč až za Vokurkovu branku, rozhodčí nechali pokračovat ve hře, i když u puku byli současně hráči obou týmů. Příbramský Svoboda kotouč dokázal vybojovat a přihrál jej před branku najíždějícímu Polákovi, který překonal Vokurku pohotovou střelou – 1:4.

Třetí třetina se nesla v marné snaze domácích zápas zdramatizovat. Podařilo se to až devět minut před koncem, při přesilové hře. Příhoda zavezl puk do pásma podél pravého mantinelu, vyhnul se přitom elegantně dvěma vytrčeným pozadím bodyčekujících příbramských hráčů a nabídl kotouč svým spoluhráčům před příbramské brankoviště. Puk se k němu ale vrátil a tak Příhoda objel branku, vyjel před brankoviště a prostřelil Vávru – 2:4. O malou chvíli později se do velké šance dostala dvojice domácích Davidů – Havel a Kratochvíl, ani jim to tam ale nespadlo. Tři minuty před koncem měl před sebou prázdnou příbramskou klec D.Havel, jeho bekhendový pokus z velkého úhlu ale skončil těsně mimo. Tři minuty před koncem umocnili domácí trenéři početní výhodu Mělníka odvoláním Vokurky a zkoušeli štěstí v šesti hráčích. Při power-play ale ujeli dva Příbramští, jejich střelecký pokus ale skončil jenom na boční síti prázdné mělnické branky. Protože se ale neujala ani jedna z několika nadějných mělnických střel, skóre už se nezměnilo a Příbram si odváží z Mělníka všechny tři body za vítězství 4:2.

Je nutné dodat, že vítězství Příbrami bylo zcela zasloužené. Hosté předčili Mělník snad ve všech herních činnostech, hlavně hodně bruslili a navíc dokázali výborně pracovat ve středním pásmu – přejít tam přes jejich obranu stálo domácí hodně sil, Příbram naopak přecházela střední pásmo často pomocí delší přihrávky a sklepnutí na jeden dotek rozjetému hráči. Příbram byla lepší i v efektivitě střelby – střeleckých pokusů i vyložených šancí bylo na obou stranách podobně, ale Příbram jich využila více.

Příští týden čeká mělnický tým repríza loňského finále – v sobotu od 18:00 se ve Velkých Popovicích utkají s domácím Slavojem.

Statistiky najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.