B: 15. Šubrt (Krejsa), 36. Novotný (D.Havel), rozhodující nájezd T.Havel - 55. Polák (Mikeska)

Vyloučení: 13-13, využití 0-0, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Hanžl

Diváci: 500

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Fedymycz, Pištej, D.Havel, Šícha

HC Příbram: Vávra (Škuta) - Matouš, Šír, Šlemenda, Chudý, Grubner, Kadič, Tobolič, Mikeska, Pavel Hrala, Svoboda, Pejsar, Šmejkal, Beneš, Peterka, Hlinka, Polák, Hlaváč

Do odvetného utkání čtvrtfinálové série vstupovali hráči HC Junior Mělník s tím, že pokud se obraz jejich hry oproti sobotnímu duelu o hodně nezlepší, budou to mít velmi těžké. Od první minuty ale ukázali, že to s postupem do semifinále myslí vážně a předváděli hokej, který se musel návštěvníkům zimního stadionu v Mělníku líbit. Už po šesti sekundách musel postupujícího T.Havla faulovat příbramský Šír a během svého pobytu na trestné lavici zažíval horké chvíle – Prejza zblízka dvakrát dorážel puk, ale Vávra prozatím odolal. Domácí měli navrch v pohybu, důrazu a chuti, jejich akce byly nebezpečné a hosté se měli co ohánět, aby odolali. Poprvé se Příbram dostala ke slovu až ve čtvrté minutě – po jejich obvyklém signálu s protečováním na najíždějícího útočníka po pravé straně. Jedovatou střelu ale soustředěný J.Vokurka s přehledem zastavil. Domácí byli i nadále aktivní, příbramská obrana nestíhala a výsledkem byla několikrát situace dva na jednoho. Nejprve nedali M.Příhoda s T.Doudou, o chvíli později se to nepodařilo ani P.Kašákovi s M.Šíchou. V patnácté minutě se před Vávru proháčkoval Šubrt, dobře vystřelil, ale Vávra byl na místě. Nestačil až na střelu M.Krejsy od modré čáry, rozhodčí ještě viděli Šubrtovu teč. Každopádně tribuny poprvé bouřily – 1:0. S hosty mohlo být vzápětí ještě hůře – po vyloučení Matouše dlouho zdržovali vhazování a rozhodčí Doubek je odvážně poslal do tří. V dlouhé dvojnásobné početní výhodě ale domácí Vávru příliš neohrozili, výjimkou byla pouze střela T.Havla, kterou zastavila tyč.

I druhá třetina patřila domácím. Nejprve trefil Prejza střelou od modré opět tyč příbramské branky, Novotného blafák při nájezdu dvou proti jednomu překazil na poslední chvíli Vávra hokejkou. Po polovině utkání jel Kašák proti jedinému obránci Příbrami sám, svoji střelu nebezpečně ukryl za brusle bránícího hráče, ale Vávra stačil zakročit. Čtyři minuty před koncem třetiny se puk odrazil k Novotnému, ten pohotově z otočky a z úhlu vyzkoušel pozornost Vávry a nachytal ho „na hruškách“ – 2:0 pro Mělník.

Závěrečná část hry byla ze strany Mělníka taktičtější, domácí kontrolovali svoje vedení. Příbram zdramatizovala vývoj utkání až šest minut před koncem. Po drobné chybě mělnické obrany se z levé strany a z velkého úhlu prosadil střelou ke vzdálenější tyči Polák – 2:1. Příbram poté zkusila zapnout na vyšší obrátky a vybojovat rozhodující bod ještě v poslední třetině, Mělník si ale svoje vedení uhlídal, a to i přes závěrečnou power-play hostů.

Prodloužení, hrané ve čtyřech hráčích v poli, rozhodující branku nepřineslo, žádný z týmů se nedostal do větší šance, ke slovu tak musely přijít samostatné nájezdy. Kašák ani Pejsar v první sérii neuspěli. T.Havel Vávru v prvním nájezdu druhé série překonal blafákem, Kadiče vzápětí vychytal Vokurka. Bylo tedy na Příhodovi, aby potvrdil postup Mělníka do semifinále. Příhoda na Vávru také vyzrál a mělnická radost tak mohla propuknout naplno.

Do semifinále postoupily první čtyři tým tabulky po základní části (Velké Popovice, Černošice, Rakovník a Mělník). Mělník ze čtvrté pozice vyzve vítěze základní části, tedy Velké Popovice. Repríza loňské finálové série začíná v Mělníku v sobotu 27.2.2016 od 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.