Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 5:3

Vítězství Mělníka v prvním utkání letošní KLM se nerodilo snadno

B: 9. Šubrt, 20. Příhoda (Prejza, Šubrt), 30. Šubrt (Příhoda), 45. Šubrt (Nesládek, Příhoda), 56. T.Havel - 15. Klaus (Vyskočil), 19. Ambroz (Klaus), 28. Kounovský (Grill, Kříž)

Vyloučení: 5-8, využití: 2-0, v oslabení 1-1

Rozhodčí: hlavní Jecelín, v zápise neuvedeno

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Novák, T.Havel, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Šícha, Kubica, Fedymycz

HC Rakovník: Pospíšil (Burger) - Vyskočil, Kříž, Vošta, Krpelan, Kounovský, Klaus, O.Gebhart, Ambroz, M.Gebhart, Bauer, Vostrý, Grill, Pechanec

Mělničtí hokejoví fanoušci se konečně dočkali a zahajovací zápas nové sezóny Krajské ligy mužů je za námi. Na mělnickém ledě se představil Rakovník, tedy silný soupeř, se kterým domácí tým v uplynulých sezónách odehrál řadu pohledných utkání včetně parádní finálové série v sezóně 2013/2014. Dnešní utkání přineslo trochu zvláštní hokej. Domácí měli výraznou převahu a většina zápasu se odehrála na polovině hostů z Rakovníka. Ti ale dokázali vytěžit z minima maximum a z ojedinělých akcí skórovali. S trochou nadsázky by se dalo říci, že na tři branky jim stačilo vytvořit si dvě šance a pouze třikrát přejít přes modrou čáru Mělníka… Domácí byli trochu v křeči, možná jim svazovala nohy nervozita z prvního utkání nové sezóny. Svojí převahu nedokázali efektivně zúročit, chyběla finální myšlenka, místo střely volili přihrávku, místo přihrávku střelu. V poslední třetině ale již svého soupeře přetlačili a po zásluze si připsali první tři body do tabulky soutěže. Největší hvězdou utkání byl D.Šubrt, který se do sestavy Mělníka vrací po ročním působení v druholigových Řisutech. Na dnešním vítězství se podílel třemi brankami a jednou asistencí. Davidovi zdatně sekundoval M.Příhoda, který zaznamenal jeden gól a na dva nahrál.

Skóre utkání otevřel právě D.Šubrt, který ujel ve vlastním oslabení, a i když byl zle tísněn dvěma dojíždějícími obránci Rakovníka, dokázal překonat Pospíšila – 1:0. Do další dobré šance se po chvíli dostal Vočadlo, jeho střelu ale rakovnický brankář zázračně zastavil a skóre se neměnilo. V patnácté minutě se situace v oslabení opakovala na druhé straně – domácím ujel rakovnický Klaus a i přes mohutnou stíhací jízdu Havla se dokázal prosadit a překonat Vokurku – 1:1. Další branka do sítě domácích padla z nenápadné situace, která se ani snad nedá nazvat šancí – nahození Ambroze od modré zaclonili Vokurkovi projíždějící hráči a puk tak snadno zapadl do domácí branky – 1:2. Do kabin se však odcházelo za nerozhodného stavu. Po Prejzově střele se zblízka mezi Pospíšilovy betony trefil M.Příhoda – 2:2.

Druhá třetině pokračovala v podobném duchu jako ta první. Domácí tlačili, měli celou řadu šancí, po jejich střelách zvonily tyčky a břevna rakovnické branky, ale vedoucí branky se opět dočkali hosté. David Šubrt nezastavil na útočné modré těžký kotouč ve chvíli, kdy zaskakoval na místě pravého obránce. Rakovničtí se dostali do přečíslení dva na jednoho a to dokázali velmi zkušeně využít – 2:3. Vyrovnání se dočkali Mělničtí ve třicáté minutě, kdy velmi aktivně hrající Šubrt dorážel Příhodovu střelu – 3:3. Domácí pokračovali v tlaku a další branky visely ve vzduchu v polovině utkání při dvojnásobné přesilovce Mělníka. Příhoda ale trefil pouze spojnici tyče a břevna, Šubrtovi utekl před prázdnou brankou puk mezi bruslemi a Chvátalova střela mířila pouhých pár centimetrů nad odkrytou klec Pospíšila.

Definitivní rozřešení výsledkové tajenky tedy přinesla až závěrečná třetina. Šubrt završil svůj hattrick při další dvojnásobné přesilovce dorážkou Nesládkovy střely od modré – 4:3. Tentokrát na využití početní výhody stačilo 20 vteřin. Finální podobu výsledku vtiskl T.Havel, který objel Pospíšilovu branku a prostřelil jej přesnou střelou kolem lapačky. V poslední minutě se dostal zcela sám před rakovnickou branku Kašák, na Pospíšila ale nevyzrál a skóre se již dále nezměnilo.

Mělníku se podařilo povstat z křeče a vydolovat důležité body z utkání, které nebylo snadné. Další zápas odehrají hráči HC Junior v neděli 20.9. na ledě Poděbrad, začátek je v 17:00. Odjezd autobusu bude upřesněn během týdne.

Statistiky A-mužstva najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.