Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 6:5

13.02.2016 | Viktor Šebík

Mělník prohrával 2:5, ale během čtyř minut třetí třetiny vstřelil čtyři branky a v utkání zvítězil

22. kolo | sobota 13.02.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

6:5

2:4, 0:1, 4:0

B: 15. T.Havel (Příhoda), 19. Nesládek (Prejza, T.Havel), 44. Douda (Prejza, Nesládek), 45. Šubrt (Kašák), 46. Douda (T.Havel), 48. T.Havel (Prejza, Příhoda) - 7. Kočí (Müller), 12. Slanina, 15. Kucharčík (Horálek), 16. Kucharčík (Máčala, Kakos), 38. Slanina (Burda)

Vyloučení: 9-10, využití: 3-0, v oslabení 0-1

Rozhodčí: Pokorný - Doskočil, Kučera

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Vokurka (od 15:53 K.Fiala) - T.Fiala, Novák, Prejza, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Šubrt, Douda, Kubica, Pištej, D.Havel, Šícha

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kolanda) - Toula, Vondráček, Burda, Kočí, Slanina, Smutný, Matějka, Kakos, Máčala, Kucharčík, Herwig, Horálek, Výborný, Müller

Do posledního utkání základní části letošního ročníku KLM se do mělnické sestavy vrátil uzdravený T.Havel a jeho přítomnost byla na ledě od začátku utkání znát. Domácí tým začal aktivně a do svého soupeře z Vlašimi se zakousl od první minuty zápasu. Po čtyřech minutách hry uháněl na vlašimskou branku zcela osamocený M.Šícha, jeho klička ale skončila na Holánkově betonu. O chvíli později se v situaci dvou proti jednomu ocitli T.Havel a D.Chvátal, jejich nájezd i další střela v pokračující akci ale také brankou neskončily. V sedmé minutě hry jel na Holánka další osamocený mělnický nájezdník M.Příhoda, ale jeho střela skončila jen v lapačce hostujícího gólmana, který chytá v obráceném gardu. V následujících sekundách se potvrdila platnost pravidla „Nedáš – dostaneš“. Po Příhodově nevydařeném zakončení se puku zmocnili hosté a jejich přechod do útoku byl tak rychlý, že na jeho konci byli dva vlašimští útočníci proti jedinému mělnickému obránci. Po Müllerově přihrávce střílel Kočí a o levou tyčku Vokurkovy branky dostal puk za jeho záda – 0:1. V polovině první třetiny hráli Mělničtí přesilovku, při které se trojice T.Havel – Příhoda – Šubrt dostala do útočného pásma, ve kterém byl pouze jeden obránce hostů, ale i tato šance zůstala nevyužita. Naopak vlašimský Slanina vybojoval puk a mělnická obrana mu dala tolik prostoru, že s ním dojel až za mělnickou modrou čáru a jeho následná střela kolem nohou domácího obránce prošla i pod Vokurkovými betony až do mělnické branky – 0:2. Další mělnická šance konečně přinesla branku. V patnácté minutě si T.Havel vyměnil puk s Příhodou a ukázal, že je to parádní střelec – 1:2. Radost Mělníka ale vydržela necelých dvacet vteřin. V obranném pásmu nechali Mělničtí spoustu prostoru Kucharčíkovi  a proti jeho parádnímu golfáku, který se odrazil do branky od břevna, neměl Vokurka šanci – 1:3. Nálada na mělnických tribunách byla v tu chvíli hodně špatná a na bod mrazu ji na konci šestnácté minuty posunul svým druhým gólem Kucharčík. Jeho střela bez přípravy v situaci dvou na jednoho znamenala už tříbrankový náskok hostů – 1:4. Tato branka znamenala konec dnešního utkání pro J.Vokurku, který přepustil své místo v brance K.Fialovi. Vlašim zanedlouho po svém čtvrtém gólu nabídla domácím dobrou šanci na návrat do zápasu, když se při avizovaném vyloučení dopustil druhého faulu další hráč a Mělník tak měl k dispozici dvě minuty dvojnásobné početní výhody. Této herní situace využil J.Nesládek, jehož střela golfákem od modré čáry skončila v horním rohu Holánkovy svatyně – 2:4. V pokračující klasické přesilovce už ale Mělník nevystřelil a do kabin tak odcházel s dvoubrankovým mankem.

Začátek druhé třetiny se odehrával v podobném duchu jako začátek úvodní části hry. Mělník měl několik dobrých šancí, ale neproměnil je. Postupně se do dobrých situací, které volaly po gólu, dostali T.Havel, Kašák a Příhoda dvakrát, ani jeden z nich ale neuspěl. Dlouho dvojnásobnou přesilovku si v polovině utkání zahráli tak Vlašimští, K.Fiala ale svůj tým držel a několik velmi dobrých střel hostů vychytal. V pětatřicáté minutě projel T.Havel svým typickým způsobem celé hřiště, až se ve finále ocitl sám před Holánkem, jeho blafák ale skončil na levém betonu gólmana hostů. Udeřilo ale opět na druhé straně kluziště. Domácí obrana zazmatkovala a Slanina pak už neměl problém přes ležícího K.Fialu trefit prázdnou branku – 2:5. Mělník byl v té chvíli zralý na ručník a někteří fanoušci odcházeli předčasně na pivo, někteří možná odcházeli úplně.

Jakou živou vodou se pokropili hráči domácího celku ve druhé přestávce, to se asi nikdo mimo kabinu nedozví. Každopádně stačilo pouhých 96 vteřin mezi 44. a 46. minutou a bylo vyrovnáno. Nejdříve se krásnou tečí Nesládkovy přesilovkové střely od modré prosadil Douda – 3:5. O chvíli později ujela dvojice Kašák – Šubrt proti osamocenému obránci Vlašimi. Šubrt ošálil Holánka naznačením střely a dobře provedeným blafákem – 4:5 a hostující trenéři si vyžádali oddychový čas. To jim ale moc nepomohlo, protože za dalších sedmnáct vteřin udělal Holánek chybu v rozehrávce za brankou, T.Havel mu odebral kotouč a předložil jej před brankoviště Doudovi. Na toho tam zívala opuštěná branka a Douda snad ani nemohl minout – 5:5. Obrat vývoje utkání dokonal o další dvě minuty později navrátilec do mělnické sestavy T.Havel. Prejza střílel od modré, T.Havel šikovnou dorážkou zaznamenal vítěznou trefu zápasu – 6:5. Tato branka ale nemusela být ještě vítězná. Podruhé v zápase dostala Vlašim výhodu dlouhé dvojnásobné početní výhody, K.Fiala ale předváděl výborné zákroky a tým několikrát opravdu podržel. Po úspěšně ubráněném oslabení mohl Mělník svoje vítězství ještě potvrdit, konkrétně to byl D.Havel, který byl sám před vlašimskou brankou, jeho bekhendová střela si ale cestu do sítě nenalezla. Hosté v poslední minutě zkoušeli hru bez brankáře, ale do většího tlaku se nedostali, naopak utkání se dohrávalo v jejich obranném pásmu a kotouč měli na holích domácí hráči. Pojistku do prázdné sice už nepřidali, i tak ale sklidili od fanoušků po utkání zasloužené a bouřlivé ovace. Takový obrat ve skóre se často nevidí a pro mělnický tým by mohl být správným povzbuzením do čtvrtfinálové série, kterou odehraje příští víkend s Příbramí.

Dnešní zápas ukázal, jak krásný i krutý hokej dokáže být. Průběh utkání, který určitě nedoporučuje devět z deseti kardiologů, pocuchal nervy příznivců mělnického hokeje, v závěru je ale odměnil velkým obratem, který ale pro změnu musel pocuchat nervy vlašimských hráčů a trenérů…

Vítězství Mělníka znamená, že ve čtvrtfinálové sérii se utká s Příbramí. První zápas se hraje v sobotu v Příbrami, mělnická odveta je na programu v neděli 21.2.2016 od 17:30.

Poděbrady, které hrály s Boleslaví rozhodující zápas o „černého Petra“, prohrály 0:2 a příští sezónu budou hrát v Krajské soutěži mužů.

Další výsledky posledního kola: Příbram – Slaný 4:1, Benešov – Černošice 5:2, Králův Dvůr – Rakovník 6:2, Jesenice – V Popovice 6:8.

Čtvrtfinálové dvojice vypadají takto: Velké Popovice – Benešov, Černošice – Jesenice, Rakovník – Vlašim, Mělník – Příbram.

Statistiky A-týmu jsou ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.