Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 3:4 po prodloužení

Ospalý výkon a nevyužité šance stály Mělník dva body

7. kolo | sobota 21.10.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

3:4 pp

1:2, 1:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 3. Krejsa (D.Havel), 38. Šubrt (T.Havel), 58. T.Havel (Prejza, Příhoda) - 4. Veber (Krásl), 12. Novotný (Pánek, Vacek), 55. Tuček, 63. Tuček (Veselý, Pánek)

Vyloučení: 6-7, Využití: 1-2, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jílek - Kotek, Svoboda

Diváci: 320

HC Junior Mělník: Fiala (Šimáček) - Prejza, Drábek, Chvátal, Nesládek, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Kratochvíl, Novotný, Heran

HK Králův Dvůr: Krejčí (Pavel) - Veselý, Vacek, Novotný, Žáček, Žemlička, Landa, Pánek, Veber, Tuček, Šnajdauf, Hamada, Löffelmann, Mikáska, Krásl, Klimeš

Do zápasu proti Královu Dvoru nastoupil Mělník v zajímavé sestavě – zlomený nůž z pátečního tréninku nechal (přes veškerou snahu realizačního snahu, který celou sobotu neúspěšně sháněl potřebný náhradní díl) jen na tribuně J.Vokurku, nemoci a osobní záležitosti navíc vyřadily kompletní druhou lajnu. Do týmu se ale naopak po zranění vrátil J.Nesládek, svoji soutěžní premiéru si odbyl i uzdravený V.Drábek, možná trochu překvapivě naskočil do hry i M.Šícha, jehož absence měla podle všeho trvat delší dobu.

Zápas začal pro domácí výborně – hned v první minutě se nechal za faul vysokou holí vyloučit Vacek a M.Krejsa poslal Mělník do vedení, když od modré čáry prostřelil vše, co bylo mezi ním a sítí královédvorské branky – 1:0. Z rychlého vedení se ale domácí neradovali dlouho. Mělnická obrana ztratila ve středním pásmu kotouč a v důsledku toho jel na Fialu Veber sám. Svůj blafák proměnil a bylo vyrovnáno – 1:1. Domácí tým měl územní převahu s několika dobrými šancemi, které nedokázal využít (Heran, Šícha), hosté se dostávali do útočného pásma spíše sporadicky. O co méně častěji, o to nebezpečněji. Ve dvanácté minutě využil rychlou přihrávku Pánka napříč pásmem střelou bez přípravy J.Novotný a zajistil tak Královu Dvoru vedení – 1:2. V patnácté minutě mohl vyrovnat M.Šícha, který jel na Krejčího úplně sám, svoji šanci ale nevyužil. Stejně se vedlo i v osmnácté minutě T.Havlovi, který se proháčkoval až před branku Krejčího. Po chybě rozehrávky hostujícího týmu neuspěl v poslední minutě první třetiny ani D.Šubrt, který si do zakončení vyjel od zadního mantinelu.

Druhá třetina žádný zásadní obraz ve vývoji utkání nepřinesla. Domácí byli více na puku, měli více ze hry, ale jejich zakončení nebylo příliš efektivní. Králův Dvůr dobře bránil, velké množství střel a přihrávek mělnického týmu bylo zablokováno dříve, než se mohly dostat na místo určení. První velká šance ve druhé třetině tak přišla až ve 28. minutě, T.Havel uvolnil Šíchu, ten ale na Krejčího nevyzrál. Vyrovnat potom mohli Mělničtí při přesilovce, pohledná spolupráce T.Havla s M.Příhodou ale také brankou neskončila, T.Havel neproměnil. Smůla se mělnickému týmu lepila na brusle doslova a do písmene – zlomený nůž vyřadil ze hry D.Kratochvíla. Mělník se nakonec dočkal vyrovnání až v závěru prostřední části hry. D.Šubrt byl sice tísněn soupeřovým obráncem a jeho bekhendové zakončení z velkého úhlu sice nebylo snadné, přesto si ale kotouč našel cestu skrz výstroj Krejčího – 2:2. Po pár vteřinách hry se mohl Šubrt prosadit znovu, jeho pohotová střela po přihrávce Příhody ale v síti neskončila.

Mělník vstoupil do třetí třetiny aktivněji, na hráčích byla vidět snaha o vybojování co nejlepšího výsledku. Králův Dvůr ale pozorně a aktivně bránil, domácím se i nadále nedařilo v zakončení. T.Havel se ve 42. minutě výborně uvolnil v rohu kluziště a vyjel až do blafáku, svoji kličku ale do úspěšného konce nedotáhl. O pár minut později předvedl své útočné dovednosti V.Drábek, který našlápl ve vlastním pásmu a dojel si až do střelecké pozice, jeho tvrdou střelu ale Krejčí se štěstím vyrazil. T.Havlovi v dobré pozici mezi kruhy nesedla střela, další Drábkovu tvrdou střelu od modré dorážel Nesládek, zlomená hokejka ale vyloženou šanci zhatila. Zmar mělnického útoku poté umocnila tyč po Šubrtově střele. Do ojedinělé šance se na druhé straně po chybě mělnického obránce dostal Tuček a Fiala jeho střelu nezastavil – 2:3. Do konce utkání v té chvíli chybělo něco přes pět minut a Mělník se pomalu ale jistě dostával do křeče… Bod za remízu v základní hrací době zajistil domácímu týmu T.Havel dvě minuty před koncem základní hrací doby – uvolnil se v rohu a vyjel si až před brankoviště. Počkal na pohyb Krejčího a svůj blafák zakončil střelou z velkého úhlu – 3:3.

Prodloužení začalo pro Mělník dobře, T.Havel měl v prvních dvou minutách nastavení na hokejce rozhodnutí hned dvakrát. Potom ale došlo k nešťastné chybě domácí střídačky – Mělník pokazil střídání a chvíli hrál ve čtyřech. A protože si rozhodčí tohoto porušení pravidla všimli, čekalo domácí oslabení ve třech proti čtyřem. Nejdříve sice přišla poslední šance domácích na výhru v tomto utkání (T.Havel jel na Krejčího sám), ale protože i ta zůstala nevyužita, měli poslední slovo hosté. Střelu Tučka z vrcholu kruhu Fiala nezastavil a hosté tak brali i prémiový druhý bod – 3:4.

Utkání skončilo dnes asi zaslouženým výsledkem. Domácí působili trochu ospalým dojmem, proti důsledně bránícímu soupeři si nevytvořili větší tlak a šance, do kterých se přeci jenom dostali, nedokázali využívat. Pozitivním jevem je určitě návrat zraněných hráčů do sestavy. Na všech ale byla vidět delší zápasová pauza. Velmi zkušený nováček v mělnickém dresu V.Drábek se prezentoval přehledem, výborným bruslením, rychlou přihrávkou a tvrdou střelou, Nesládek moc šancí ukázat svoji tvrdost a výbornou střelu nedostal, ale svoje povinnosti si plnil spolehlivě, Šícha předvedl šikovné ruce, ale měl smůlu v zakončení.

V sobotu 28.10.2017 čeká mělnické Áčko zápas v Příbrami. Utkání začíná v 17:00, odjezd autobus bude cca ve 13:30 - 14:00 (bude ještě upřesněno).

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.