Muži: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 1:0

14.11.2015 | Viktor Šebík

Nejtěsnější možnou výhrou získali hráči HC Junior Mělník další výhru v letošní soutěži

10. kolo | sobota 14.11.2015, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

1:0

1:0, 0:0, 0:0

B: 20. Kašák (Šubrt, Příhoda)

Vyloučení: 3-5, navíc bylo za faul R.Nového nařízeno trestné střílení, využití: 1-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Švejda, Macháč, Holec

Diváci: 320

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Nový, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Šubrt, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha, Heran

HK Lev Slaný: Flígr (Sork) - Zilcher, Frolík, David, Tomáš, Dolejší, Vostracký, Pálka, Dvořák, Cigánik, Průcha, Lapáček, Novák, Vránek, Žilík, Malát, Kolář, Macháček, Kratochvíl

Nemastný, neslaný hokej, ve kterém se domácí až do poslední vteřiny strachovali o nejhubenější možné vítězství. Výborný Vokurka v domácí brance, který zlikvidoval několik stoprocentních šancí hostů včetně trestného střílení. To vše přineslo dnešní utkání, ve kterém nastoupili na Mělníku hráči HK Lev Slaný. Domácí se opět museli obejít bez zraněného T.Havla, zdravotní stav nebo pracovní povinnosti nepustily do hry ani Nováka, Verneka, Doudu a Chvátala.

Začátek utkání patřil domácím. V šesté minutě se do dobré příležitosti dostal Příhoda, jeho nebezpečnou střelu ale zastavil brankář hostů Flígr. O pár minut později se do situace jeden na jednoho dostal  D.Havel, jeho zakončení také nebylo špatné, ale ani on na Flígra nevyzrál. Nebezpečnou střelu od modré vypálil T.Fiala, také tento projektil ale cestu do sítě nenašel. V jedenácté minutě fauloval při samostatném úniku ujíždějícího slánského útočníka R.Nový, rozhodčí Švejda ani na okamžik nezaváhal a zkřížil paže nad hlavou. Trestné střílení ale Vokurka vychytal. Ve čtrnácté minutě zblízka Novotný vysoko přestřelil, neuspěla ani pohledná kombinace prvního útoku Příhoda – Šubrt – Kašák. Tato trojice se ale branky v samotném závěru třetiny nakonec přeci jen dočkala. Příhoda z rohu nahrál za branku Šubrtovi, ten posunul puk před branku na najíždějícího Kašáka a ten po zemi k tyči prostřelil Flígra – 1:0.

Druhá třetina začala opět větší aktivitou Mělníka, hned při prvním střídání si dobré šance vytvořili Kašák a Šubrt, ale Sork, který nastoupil do branky hostů od začátku druhé třetiny, domácímu náporu odolal. Těsně před polovinou zápasu se dostal k nebezpečné střele ze druhé vlny úplně nepokrytý hostující hráč, výtečně chytajícímu Vokurkovi tentokrát naštěstí pomohla tyč. Příhoda mohl navýšit vedení Mělníka v přesilové hře, obtočil se kolem Sorkovy branky, ale zakončit do odkryté klece už se mu nepodařilo. V závěru druhé třetiny předvedl další skvělý zákrok Vokurka, když vychytal jednoho z hostů, který dokázal ujet mělnické obraně a svůj únik zakončoval bekhendovým blafákem.

Také na začátku třetí části hry se dostali hosté do velmi nebezpečné situace dvou na jednoho, ale i tentokrát Vokurka svůj tým podržel, stejně jako o pár chvil později, když opět čelil samostatnému úniku hostujícího útočníka. Ve čtyřicáté sedmé minutě jeli tři na jednoho Příhoda – Šubrt – Novotný, ale ani tentokrát to gólem neskončilo.Tři minuty před koncem zápasu se přes tři slánské hráče prokličkoval Novotný, ale na střelu už mu síly nezbyly. O chvíli později vystřelil velmi nebezpečně Kašák, trefil ale jenom beton hostujícího brankáře. V předposlední minutě byl za vystřelení kotouče mimo plochu vyloučen Kratochvíl, hosté si vybrali oddechový čas a po něm odvolali brankáře. Domácí se ve čtyřech statečně bránili, a protože nedovolili hostům více než jeden nebezpečnější závar před Vokurkovou brankou, skončil zápas nejtěsnějším možným vítězstvím Mělníka. Výtečný Vokurka vychytal čisté konto naposledy v utkání proti Rakovníku 24.11.2012 a celkově je to teprve druhé utkání Mělníka bez obdržené branky od obnovení činnosti mužstva v roce 2011.

Dnešní zápas nenabídl divákům příliš mnoho hokejové krásy, důležité jsou ale nakonec vydřené tři body do tabulky soutěže a Vokurkovo zasloužené čisté konto…

V sobotu 21.11.2015 jedou hráči HC Junior Mělník do Vlašimi, utkání začíná v 17:30.

Statistiky A-mužstva najdete ZDE

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.