Muži: HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice 3:2 po nájezdech

30.01.2016 | Viktor Šebík

Mělničtí hokejisté otočili utkání a připsali si dva body, které definitivně potvrzují jejich účast v letošním ročníku Krajské ligy mužů

20. kolo | sobota 30.01.2016, 17:30

HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice

3:2 sn

0:1, 0:1, 2:0 - 1:0

B: 44. Douda (Prejza), 56. Douda (Nový, Prejza), rozhodující nájezd Prejza - 15. Bícha (Chochola), 32. Vacek (Široký)

Vyloučení: 4-4, využití 1-0, v oslabení 0-0

Rozhodčí: v zápise neuvedeno

Diváci: 376

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - Krejsa, Prejza, Pokorný, Nový, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Hruška) - Mocek, Dvořák, Toman, Medřický, Culka, Braniš, Petržílka, Bícha, Žoha, Vacek, Moravec, Lucker, Paris, Chochola, Široký

Do dnešního utkání nastupovali hokejisté Mělníka s tím, že je čeká vedoucí tým tabulky, na druhé straně zisk minimálně dvou bodů by jim definitivně zajistili účast v play-off letošní soutěže. První třetina přinesla poměrně pohledný hokej, oba týmy předváděly hru, která se divákům musela líbit. Mělničtí více sázeli na individuální přechod přes střední pásmo, Popovičtí dokázali dostat Mělník pod tlak dobrým napadáním v jeho obranném pásmu a rychlým přechodem na jednu nebo dvě přihrávky z hloubi vlastního obranného pásma až před Vokurku. Do první velké šance se dostali domácí, jmenovitě M.Vočadlo, který ve třetí minutě hry zkoušel pozornost Lorence poté, co ho popovická obrana dvakrát těsně za sebou zanechala úplně osamoceného před brankou. O minutu později se do nebezpečné situace dostal i ujíždějící útočník Popovic, jeho zakončení ale (naštěstí pro domácí) chyběla přesnost. V polovině první třetiny se do přečíslení tří proti dvěma dostali popovičtí hráči, střelu ale zastavila tyčka mělnické branky. Na druhé straně výborně zakombinovali P.Pokorný s M.Příhodou, Lorenc byl ale pozorný. Do další velké šance se dostal opět Příhoda, dlouhou přihrávkou ho do samostatného úniku poslal D.Šubrt. Ani tentokrát ale Příhoda svoji šanci nevyužil. Šubrt byl vzápětí u další velké šance domácích, místo střely do poloodkryté klece Popovic ale zvolil ještě přihrávku. Tato volba se neukázala jako šťastná, puk stačil zblokovat jeden z vracejících se obránců soupeře. Prakticky z protiútoku se ujali Popovičtí vedení. Nahrávku Chocholy od mantinelu dostal na zadní tyči číhající Bícha a bez problému překonal Vokurku – 0:1. Vokurka se v poslední minutě vyznamenal, když vychytal popovického útočníka v samostatném úniku. První třetina skončila tedy vítězstvím hostů 1:0, i když na vyložené šance to bylo 4:3 pro domácí.

Také druhou třetinu načal velkou šancí domácí Vočadlo, po jeho střele z mezikruží ale jenom zazvonila tyčka za Lorencem. O pár desítek sekund později uháněli proti jedinému obránci soupeře Šubrt s Doudou, svoji šanci ale nevyužili. V polovině utkání se hosté prosadili z akce, která jako přes kopírák zopakovala první gól. Nahrávku Širokého ze strany poslal za Vokurkova záda u zadní tyče zašitý a nehlídaný Vacek – 0:2. Ve 33. minutě mohlo být s domácími ještě hůře – situaci dva na jednoho ale hosté tentokrát naštěstí nezvládli. V poslední minutě prostřední části hry trefil tyčku popovické svatyně Příhoda a Lorenc tak zůstal nadále nepřekonaný.

Při svém druhém střídání v poslední části hry vystřelil golfákem od modré Douda. Sice to bylo spíše jenom nahození puku, které mělo umožnit domácím střídání, k překvapení všech přítomných ale kotouč prošel Lorencovou výstrojí a skončil až za brankovou čarou – 1:2. Domácí ožili a do svého soupeře se zakousli s novou intenzitou. Příliš velké útočné choutky se málem nevyplatily ve 49.minutě, kdy Novotný ztratil kotouč v pozici obránce na soupeřově modré čáře a na Vokurku opět uháněl osamocený nájezdník z Popovic. Vokurka jeho pokus zastavil, v následné strkanici před brankou Mělníka se kotouč pohyboval v těsné blízkosti brankové čáry, hosté se dožadovali uznání branky, ale rozhodčí nekompromisně rozpažil. Vyrovnat stav utkání mohl po perfektní přihrávce P.Kašáka Příhoda, který se před Lorence dostal ze strany úplně sám, jeho blafák ale brankou ještě neskončil. Pět minut před koncem odešel na trestnou lavici za háček na Šubrta popovický Braniš a domácím se v podobě přesilovky naskytla dobrá šance na vyrovnání. Po půl minutě vyprovokoval D.Havel v souboji u mantinelu popovického Mocka, rozhodčí ale viděl už jenom Mockovo oplácení a i přes mohutné protesty hostů je poslal do tří. Ve dvojnásobné početní výhodě střílel od modré Nový, Lorenc jeho střelu jenom vyrazil k volnému Doudovi a ten rozjásal mělnickou halu vyrovnávacím gólem – 2:2. Závěr utkání domácím zdramatizoval Příhoda, který se nechal zbytečně vyloučit za školácký faul v útočném pásmu. Zbývajících 99 vteřin zápasu tedy dohrávali Mělničtí v oslabení, ale jejich zarputilost a spolehlivý Vokurka zmařili snahu Popovic o zvrácení vývoje zápasu na svou stranu.

První samostatný nájezd za Mělník proměnil přesnou střelou Prejza a potvrdil tak nejen pověst přesného střelce zápěstím, ale stvrdil i vítězství nad lídrem soutěže a definitivně nasměroval Mělník do letošního play-off.

Dnešní utkání nabídlo divákům pohledný hokej a velký obrat ve vývoji, který předvedli domácí hráči. Tenisovou terminologií by se sice dalo říci, že během utkání vytvořili Mělničtí mnoho nevynucených chyb ve vlastním obranném pásmu. Díky nasazení, bojovnosti a také díky spolehlivému Vokurkovi nedovolili ale Popovicím tyto chyby využít a ziskem dvou bodů se přihlásili k tomu, že i letos je v play-off budou muset brát soupeři velmi vážně…

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.