Muži: PZ Kladno - HC Junior Mělník 1:6

15.10.2017 | Viktor Šebík

V utkání plném pohledných branek měli jasně navrch hosté z Mělníka a po zásluze zvítězili

6. kolo | neděle 15.10.2017, 19:45

PZ Kladno - HC Junior Mělník

1:6

1:1, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 17. Král (Macháček) - 2. Cafourek (Příhoda), 29. Šubrt (T.Havel, Cafourek), 36. Litera (Kratochvíl), 39. Šubrt (Cafourek, Příhoda), 43. Heran (Litera), 58. Kašák (Kotek, Cafourek)

Vyloučení: 5-4. Využití: 0-2. V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Hrčka - Frühauf, Havel

Diváci: 80

PZ Kladno: Zázvorka - Voráček, Krpelán, Řebík, Muláček, Keller, Vlk, Hulcr, Molčík, Janeček, Sagan, Jarý, Nekvinda, Fric, Kratochvíl, Macháček, Král, Černý

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Cafourek, Krejsa. Novotný - T.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Heran

Po více než pěti letech se mělnické Áčko vypravilo k soutěžnímu utkání na Kladno. Nováček Krajské ligy mužů, PZ Kladno, je postaven na odchovancích kladenské hokejové líhně (nejstarší hráči jsou r.1993, nejmladší r.1999). Jedním ze dvou brankářů „pézetky“ je i T.Moravec (1998) – mělnický hráč, který je v Kladně dlouhodobě na hostování (kromě B.Šebíkové, která je na hostování ve Slavii, je to poslední aktivní mělnický hráč r.1998). Tomáš ale k utkání nenastoupil, takže Mělník měl na ledě jenom jednoho brankáře. J

Utkání si hned od úvodního vhazování vzali do své režie hráči z Mělníka a i když první třetina byla z jejich strany trochu opatrnější, domácí tým neměl proti lépe se pohybujícímu týmu moc šancí. Hned v první minutě si Mělník vynutil faul a za ten domácí pykali – T.Havel sice nejdříve ve vyložené šanci přestřelil odkrytou domácí branku, po pár vteřinách ale za Zázvorku, který měl dokonale zakrytý výhled, propadlo nahození M.Cafourka od modré čáry – 0:1. Zvýšit mohl Kašák, který parádně ze vzduchu tečoval nahození J.Verneka, kotouč ale proplachtil těsně vedle domácí branky. Do poloviny úvodní části hry si Mělničtí vypracovali několik velmi dobrých příležitostí (Litera, Kašák, Vernek), v podobě přečíslení nebo samostatných úniků, všechny ale zvadly na finální přihrávce, nebo nepřesné střele. Při vyloučení Cafourka Mělník udržel útočné snahy „pézetky“ na uzdě, domácí se vůbec nedostali do pásma, naopak Mělník si vytvořil další tři dobré šance, všechny ale skončily nad brankou domácího týmu. Ve čtrnácté minutě se dostali do dobré šance i domácí – za zády mělnické obrany zůstal zapomenutý kladenský útočník, jeho samostatný únik ale skončil také střelou nad branku (v tomto utkání letělo tolik střel nad branky, že to skoro vypadá, jako by snad na Kladně neměly branky předpisovou výšku…). Domácí tým se přeci jenom dočkal vyrovnání v závěru úvodní třetiny – Král vybruslil z rohu, donutil Vokurku k pohybu napříč brankovištěm, a i když první střela ještě skončila na Vokurkově výstroji, měl dostatek prostoru na dorážku – 1:1. V samotném závěru třetiny se dokonce podruhé v zápase řítil na Vokurku osamocený Kladeňák, ještě před zakončením ale upadl a akce skončila neškodně v rohu kluziště.

Také na začátku druhé třetiny si domácí dokázali vytvořit dvě nebezpečnější příležitosti, zejména ta druhá byla jako přes kopírák prvního gólu, Vokurka ale dokázal, proč je jedním z nejlepších brankářů v této soutěži a svůj tým podržel. Při další přesilovce Kladna mohla zařídit vedení Mělníka dvojice Kašák – Novotný. Kašák podržel puk za brankou Zázvorky, počkal si, až před branku najede Novotný a rychlou přihrávkou ho vybídl ke skórování. Novotného pohotová střela ale skončila jen na výstroji domácího brankáře. Poté se role vyměnily a přesilovku hrál Mělník. Domácí se nedostali ke kotouči, Mělník ale váhal se zakončením a jediný rozruch tak způsobil Cafourkův golfák od modré, kterým málem přerazil břevno Zázvorkovy branky. Po skončení přesilovky se zopakovala spolupráce Verneka s Literou, Litera opět šikovně tečoval nastřelený kotouč, ale zopakovalo se bohužel i to, že kotouč zamířil mimo branku Kladna. V polovině utkání se ujal Mělník vedení. Od modré čáry pálil Cafourek, od Havlových bruslí se střela stočila směrem k volnému Šubrtovi, který ji pohotově nasměroval do úplně odkryté části kladenské branky – 1:2. V přesilovce se dostal k nebezpečné střele a dorážce Šubrt, tentokrát ale neměl štěstí. Jenom na tyči domácí branky také skončila střela jednoho z mělnických obránců. Šubrt vzápětí nabíjel volnému Literovi mezi kruhy, tomu ale střela bez přípravy vůbec nesedla. Litera si vše vynahradil ve 36. minutě, kdy se po levé straně kluziště dostal s Heranem do přečíslení dvou proti jednomu. Litera vzal zakončení na sebe a trefil parádně protilehlý horní růžek Zázvorkovy svatyně – 1:3. O minutu později se přes veškeré snahy kladenské obrany nenechal odstavit od kotouče Vernek, jeho střela ale proletěla nad domácí brankou. Šubrt s T.Havlem se o pár vteřin později řítili proti jedinému obránci domácích, Šubrt nahrál Havlovi, ten to pohotově vrátil, Šubrtovi ale už střela do otevřené branky nesedla. V pokračující akci si další šanci vypracovali T.Havel a Příhoda, vše dokončil zblízka Šubrt – 1:4. V posledních vteřinách druhé třetiny si domácí vytvořili solidní tlak před Vokurkovým brankovištěm, za záda mělnické gólmanské jedničky ale puk nedostali.

V první minutě poslední části hry střílel svým typickým golfákem snad z deseti metrů od brankáře Vernek (pozn. domácí neměli na lavičce náhradního gólmana, takže v případě nutnosti by se musel převléci do brankářské výstroje některý hráč z pole), svoji střeleckou smůlu ale ani tentokrát neprostřelil. Vzápětí musel svoje kvality na druhém konci kluziště opět předvést Vokurka, který měl plné rukavice práce s jedovatou střelou. Ve 43. minutě předvedl šikovné ruce Heran, když krásně tečoval střílenou přihrávku Litery a poslal kotouč za záda bezmocného Zázvorky – 1:5. I v další přesilovce Kladna si mělnický tým vypracoval dobré příležitosti – nejdříve se vyjel z vlastního pásma s kotoučem T.Havel, jeho nikým nerušený výlet až před branku domácích ale skončil střelou do tyče. Po pár vteřinách, stále v oslabení, ujeli do přečíslení T.Havel a Šubrt, tyč tentokrát trefil druhý jmenovaný. Ještě v tomtéž oslabení se do samostatného úniku utrhl Kašák, zakončení mu ale nevyšlo podle jeho představ. Další nebezpečnou střelu zblízka pak vytěsnil Vokurka ramenem nad horní tyč své brány. Při přesilovce si poté Mělník vytvořil dlouhý zámek před kladenskou brankou, Zázvorku ale tentokrát nepřekonal, naopak mohlo udeřit na druhé straně – ve středním pásmu zůstal úplně volný hráč pézetky a zmocnil se vyhozeného kotouče. Jenže v mělnické brance stál J.Vokurka…. Vernek skvěle uvolnil Fedymycze, ten ale Zázvorku zblízka nepřekonal. Vzápětí nevyužil další dvě šance Vernek – jeho střela skončila nad a druhá na břevně.  Při dalším přečíslení střílel možná trochu zbrkle Litera z dálky golfákem, Zázvorku tím ale nezaskočil. Dvě minuty před koncem střílel v přesilovce od modré čáry Kotek, jeho střela sice mířila mimo branku, puku se do cesty ale stačil přimotat Kašák a od jeho těla se kotouč odrazil do kladenské branky – 1:6. Kašák mohl přidat ještě jeden gól, protože se v poslední minutě řítil na kladenskou branku opět v samostatném úniku, Zázvorka ale tentokrát odolal.

Zápas se musel divákům líbit, hrál se solidní a slušný hokej (Chvátalovo vyloučení, kdy u mantinelu na pohled nevybíravě zboural o hlavu a půl vyššího soupeře, bylo spíše výsledkem nešťastné náhody), většina branek musela lahodit oku diváka.

Další zápas se hraje v sobotu 21.10., v 17:30 se na mělnickém ledě představí HK Králův Dvůr.

Statistiky A mužstva najdete ZDE

Fotografie poskytl Petr "Gimax" Hubáček

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.